جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵

انتخابات "خانه نشریات دانشجویی" منطقه شمال کشور برگزار شد

تشریات

انتخابات «خانه نشریات‌دانشجویی» در منطقه شمال کشور روز جمعه ۲۹ آذرماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد و برگزیدگان آن شناخته شدند.

به گزارش مفدا، نشست تخصصی خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت در منطقه شمال کشور، روز پنجشنبه و جمعه ۲۸ و ۲۹  آذرماه ۱۳۹۸ به میزبانی دانشگاه علوم‌ پزشکی شاهرود برگزار شد.

در انتخابات این نشست از بین ۳۶ مدیر مسؤول نشریات دانشجویی که مجاز به شرکت در انتخابات خانه نشریات دانشجویی در دانشگاه‌های و دانشکده‌های علوم پزشکی منطقه شمال کشور بودند شش مدیر مسؤول کاندیدای این انتخابات شده و دیگر مدیران مسؤول نشریات دانشجویی این منطقه به آنها رأی دادند.

 پس از شمارش آرا، «محمدجواد عبدالهیان از دانشگاه علوم پزشکی سمنان» با ۲۰ رای، «یاشار صادقی از دانشگاه علوم پزشکی سمنان» با ۱۹ رای و «علی زرنگار از دانشگاه علوم پزشکی سمنان» با ۱۹ رای و با کسب بیشترین آرای مأخوذه، به عنوان نمایندگان مدیران مسؤول نشریات دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه شمال کشور در خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت، انتخاب شدند.

نشست تخصصی خانه نشریات در منطقه جنوب غرب با حضور شش دانشگاه‌ علوم پزشکی گیلان، بابل، مازنداران، گلستان، شاهرود و سمنان برگزار شد. این دوره همراه با برگزاری دو کارگاه با موضوع‌های "تولید محتوا" باحضور استاد ولی‌الله خلیلی و "صفحه آرایی" استاد علی کنه‌ویسی بود.

خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت در سال ۱۳۹۴ با ابلاغ شیوه‌نامه فعالیت خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت، تشکیل شد و متشکل از ۳۰ نفر از مدیران مسؤول نشریات دانشگاهی منتخب مناطق جغرافیایی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستند به طوری که انتخابات مناطق در ۱۰ منطقه جغرافیایی برگزار می‌شود و از هر منطقه ۳ نفر به عنوان نمایندگان مدیران مسؤول نشریات دانشجویی به عضویت خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت، در می‌آیند. شورای عمومی خانه نشریات متشکل از ۳۰ نماینده (از هر قطب کشور۳ نفر) است که در میان خود انتخاباتی برگزار کرده و یک شورای مرکزی هفت نفره انتخاب می‌کنند. در ادامه کسی که بیشترین رأی را در بین اعضا شورای مرکزی به‌دست آورد به عنوان «دبیر خانه نشریات‌دانشجویی وزارت بهداشت» انتخاب می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.