سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳

با هدف ایجاد همگرایی در جامعه دانشگاهی؛

همایش تخصصی ملی «امنیت غذایی و رونق تولید» برگزار می‌شود

امنیت غذایی

همایش تخصصی ملی «امنیت غذایی و رونق تولید» با هدف ایجاد همگرایی در جامعه دانشگاهی، مسؤولان اجرایی و فعالان خصوصی بخش کشاورزی و به منظور بیان چالش‌های اصلی و طراحی سیاست‌های مناسب در حوزه امنیت غذایی و رونق تولید برگزار می‌گردد.

به گزارش مفدا، آرش دوراندیش؛ دانشیار گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر اجرایی همایش تخصصی «ملی امنیت غذایی و رونق تولید» در گفت‌وگو با مفدا در خصوص برگزاری این همایش، گفت: فردا چهارشنبه ۲۷ آذر و با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد و انجمن اقتصاد کشاورزی ایران، همایش تخصصی ملی «امنیت غذایی و رونق تولید» به میزبانی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این همایش در ۱۰ محور با عناوین "کارآفرینی"، "اشتغال"، "مدیریت ریسک"، "تجارت و بازاریابی"، "صنایع تبدیلی و غذای سالم"، "سرمایه گذاری و اعتبارات"، "زنجیره عرضه"، "تغییرات اقلیمی و مهاجرت"، "فناوری‌های نوین کشاورزی"، "کشاورزی شهری و توسعه روستایی"» اقدام به پذیرش مقالات مرتبط با این حوزه کرد.

دبیر اجرایی همایش تخصصی «ملی امنیت غذایی و رونق تولید»تعداد مقالات ارسال شده به دبیرخانه همایش را ۱۲۰ مقاله عنوان و اضافه کرد: این مقالات مرتبط با امنیت غذایی و رونق تولید بوده است که در مجموع ۶۰ درصد از مقالات ارسالی مورد پذیرش قرار گرفت که در این همایش به صورت پوستر و به شکل چاپ در نشریه علمی و پژوهشی ارائه می‌شود.

وی برگزاری این همایش را از آن جهت دارای اهمیت دانست که به دنبال ایجاد تعامل میان جامعه دانشگاهی، مسؤولان اجرایی کشور و کشاورزان است و خاطر نشان کرد: این همایش جزء اولین همایش‌هایی است که تلاش دارد تعاملی سازنده میان کشاورزان، جامعه علمی و مسؤولان اجرایی ذی ربط جهت حمایت از رونق تولید و امنیت غذایی داشته باشد.

دوراندیش گفت: در این همایش مهمانان ویژه‌ای از جامعه دانشگاهی، وزارت جهاد کشاورزی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیران اجرایی کشور، بخش خصوصی کشاورزی و صنایع وابسته خواهیم داشت که تلاش دارند در یک نشست یک روزه به تبادل تجارب خود بپردازند.

وی در پایان اظهار داشت: این همایش یک روزه ۲۷ آذر ماه از ساعت هشت صبح کار خود را آغاز و در ساعت ۱۸ شب به کار خود پایان خواهد داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.