یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۹

سلطانپور از فعالیت نوزده کانون دانشجویی فرهنگی در دانشگاه خبر داد

سلطانپور

نوزده کانون دانشجویی دارای مجوز رسمی فعالیت وجود دارد که در زمینه های خیریه عمومی، خیریه تخصصی، نقد دانشجویی، فرهنگی آموزشی، فرهنگی اجتماعی، ادبی، هنری، نمایشی، انیمیشن سازی، مذهبی، فرهنگ سلامت، اخلاق حرفه­ای، پیوند اعضاء و . . . در مدیریت امور هنری و فوق برنامه در حال فعالیت است.

به گزارش مفدا تهران، 19 کانون دانشجویی دارای مجوز رسمی فعالیت وجود دارد که در زمینه های خیریه عمومی، خیریه تخصصی، نقد دانشجویی، فرهنگی آموزشی، فرهنگی اجتماعی، ادبی، هنری، نمایشی، انیمیشن سازی، مذهبی، فرهنگ سلامت، اخلاق حرفه­ای، پیوند اعضاء و . . . در مدیریت امور هنری و فوق برنامه در حال فعالیت است.
فرزاد سلطانپور کارشناس مسئول کانون های دانشجویی گفت: در کانون های مذکور از 15 و در برخی از آنها مانند "بنی آدم" و "قطره" تا حدود 500 دانشجو به عنوان عضو فعال به فعالیت می پردازند.
ایشان ادامه داد: دانشجویان علاقمندی که قصد تشکیل کانون و فعالیت در زمینه ی خاص را دارند، می توانند جهت مشاوره و آگاهی از فرآیند صدور مجوز کانون به مدیریت امور هنری و فوق برنامه مراجعه و اساسنامه ای متناسب با نوع فعالیتی که تمایل به انجام آن را دارند، ارائه کنند. حضور حداقل 5 نفر به عنوان هیأت مؤسس و همچنین ارائه مدارک شناسایی و تحصیلی از دیگر شرایط ایجاد کانون است.
سلطانپور یادآور شد، در میان مراحل ایجاد کانون، توجه به ابعاد شکلی و محتوایی اساسنامه متناسب با آئین نامه کانون های فرهنگی و اجتماعی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اهمیت ویژه ای دارد و در آخر پس از ارائه کلیه مدارک و اساسنامه نسبت به استعلام انضباطی دانشجویان اقدام و در صورت تأیید مراتب مجوز ایجاد کانون صادر می شود.
توضیح اینکه، مدیریت امور هنری و فوق برنامه در صورت تعریف برنامه یا طرح فرهنگی نوآورانه توسط کانون ها، پس از بررسی و تأیید برنامه، در برخی موارد تمام و یا بخشی از بودجه مورد نیاز اجرای آن فعالیت، البته متناسب با اهمیت آن را پرداخت می کند.
لازم به ذکر است تمامی آیین نامه ها، دستورالعمل ها و فرم های مورد نیاز تأسیس کانون های دانشجویی در وب سایت معاونت دانشجویی  و در بخش کانون های فرهنگی دانشجویان به آدرس
http://vsca.tums.ac.ir/art وجود دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.