یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱

۱۷۳ هزار نفر زیر پوشش بهداشتی و درمانی در استان زنجان قرار گرفتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان اقدامات انجام شده در پوشش بهداشتی و درمانیجمعیت حاشیه‌نشین را بی‌نظیر، جهادی و انفجاری دانست و گفت: با اجرای این طرح ۱۷۳ هزار نفر زیر پوشش قرار گرفتند.

  

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، علی‌رضا بیگلری ظهر امروز ظهر امروز در هفتمین جلسه مشترک ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی با کار گروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان زنجان با تمجید از طرح اجرایی شبکه پوشش بهداشتی روستایی در کشور اظهار کرد: این شبکه پوششی در همه دنیا بی‌نظیر است و دیگر کشورها به این زودی‌ها توان اجرایی این شبکه پوششی را ندارند. وی با گرامیداشت یاد و خاطره بانیان پوشش بهداشتی شبکه روستایی در کشور اضافه کرد: اجرای این شبکه پوششی در شهرها هم از آرزوهای آن‌ها بود که در آستانه تحقق است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به استقرار کارشناسان در مراکز درمان در حوزه روان با اجرای طرح تحول سلامت در مراکز جامع در راستای اجرای اصل عدالت اشاره و تاکید کرد: این طرح با پوشش جمعیت حاشیه‌نشین آغاز شده است. بیگلری با بیان اینکه اجرای طرح شبکه پوشش بهداشتی جمعیت حاشیه نشین از ندامتگاه‌ها و پادگان‌ها و همچنین مسکن‌های مهر آغاز شده است، ادامه داد: این طرح با راه‌اندازی ۱۹ پایگاه در سطح استان از تاریخ ۲۲ خرداد سال گذشته آغاز شده است.

وی به ایجاد مراکز بهداشتی و درمانی با نام مراکز جامع سلامت اشاره و تاکید کرد: متخصصان حوزه روان و همچنین متخصصان قلبی و عروقی هم در این مراکز مستقر شده‌اند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه ۳۶ مرکز بهداشتی و درمانی با اجرای پوشش بهداشتی جمعیت حاشیه‌نشین به به صورت کامل بهسازی و احیا شده است، ادامه داد: ۳۹ مرکز هم طی این مدت تجهیز شده‌اند که در این میان هشت مرکز جامع سلامت هم ایجاد شده است. بیگلری اقدامات انجام شده در پوشش جمعیت حاشیه‌نشین را بی‌نظیر، جهادی و انفجاری دانست و اضافه کرد: با اجرای این طرح ۱۷۳ هزار نفر زیر پوشش قرار گرفتند. وی با اشاره به استیجاری بودن اغلب پایگاه‌های سلامت ایجاد شده در استان زنجان افزود: در این راستا ۲۲۶ پروژه در حوزه بهداشت و درمان تعریف شده است که ۲۸ مورد از آن‌ها آماده افتتاح هستند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از ترزیق ۸۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه بهداشت و درمان استان زنجان خبر داد و گفت: استان زنجان در اجرای پروژه‌های شهری بیشترین پیشرفت را دارد و جزو استان‌های تقدیر شده است. بیگلری ادامه داد: استان زنجان در نظام ارجاع هم جزو سه استانی است که این طرح در آن به صورت پایلوت اجرا می‌شود. وی با اشاره به اینکه پایگاه‌های سلامت ایجاد شده در سطح شهرستان‌های استان توزیع شده است، گفت: دو پایگاه از این مجموع در ابهر، دو پایگاه در خرم‌دره و چهار پایگاه هم در خدابنده احداث شده است.

 

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.