یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰

اختصاص 800 میلیارد ریال برای ساخت و تجهیز پایگاه‎های بهداشتی زنجان / زنجان جزو 6 استان برتر کشور در اجرای سامانه سیب بوده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با تاشاره به اختصاص 800 میلیارد ریال برای ساخت و تجهیز پایگاه های بهداشتی و مراکز جامع سلامت استان اظهار داشت: با اختصاص زمین ساخت پایگاه‎های سلامت در سطح استان انجام می‎شود.

به گزارش موج رسا; علیرضا بیگلری ظهر امروز در هفتمین جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیبهای اجتماعی با کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان اظهار داشت:وجود شبکه های مراقبتی بهداشتی در روستاها یکی از افتخارات کشور محسوب میشود که ضریب پوشش مراقبتی ساکنان روستا در دنیا بی نظیر است. وی تصریح کرد: در راستای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری پوشش مراقبتی بهداشتی برای ساکنان شهری نیز در دولت یازدهم در راستای اجرای طرح تحول سلامت به اجرا گذاشته شده است که در گام نخست اجرای طرح ساکنان مناطق کم برخوردار و نیز مناطق حاشیه نشین، پادگانها و ندامتگاهها و شهرهای کمتر از 20 هزار نفر و مساکن مهر تحت پوشش قرار گرفته اند. بیگلری خاطرنشان کرد: اجرای طرح از بهمن ماه سال 93 در مناطق حاشیه نشین شهری استان با پوشش جمعیت بالغ بر 20 هزار نفر  آغاز و تا خرداد ماه سال 94 تعداد 19 پایگاه خدمات بهداشتی در سطح استان راه اندازی و برون سپاری خدمات انجام شده است.

وی با اشاره به استقرار کارشناس روان و تغذیه در مراکز جامع سلامت استان ابراز کرد: با توجه به افزایش ابتلا به بیماریهای اعصاب و روان و نیز روند رو به رشد بیماری سرطان وقلبی و عروقی استقرار این کارشناسان ضروری بود که در این راستا این کارشناسان در مراکز جامع سلامت مستقر شده اند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ابراز کرد: در راستای پوشش جمعیت شهری استان 36 مرکز جامع سلامت تعمیر و بازسازی و احیا شده، 39 مرکز نیز به صورت ویژه تجهیز و 8 مرکز جامع نیزبه تعداد مراکز جامع سلامت استان اضافه شده است. وی یادآور شد: برای آنکه بتوانیم برای هر 2 هزار و 500 نفر جمعیت استان حداقل یک مراقب بهداشت داشته باشیم نیروهای لازم جذب و آموزشهای لازم به این افراد ارائه شده است. بیگلری با بیان اینکه 173 هزار نفر از جمعیت حاشیه نشین تا خرداد ماه سال گذشته تحت پوشش قرار گرفته است گفت: تمامی شهرهای استان تحت پوشش مراقبت بهداشتی قرار گرفته اند و برای بسیاری از  خانوارهای استان پرونده بهداشتی تشکیل شده است. وی با بیان اینکه بسیاری از پایگاههای بهداشتی استان استیجاری هستند، گفت: با توجه به اختصاص 800 میلیارد ریال به حوزه بهداشت استان به دنبال آن هستیم تا با تامین زمین کافی پایگاه های بهداشتی را از حالت استیجاری خارج کنیم.

وی تاکید کرد: بیشترین پیشرفت را در راستای اجرای طرح مراقبتی شهری در سطح کشور داشته ایم و علاوه بر این موضوع جزو سه استانی هستیم که سیستم ارجاع به اجرا گذاشته شده است و در اجرای سامانه سیب نیز جزو 6 استان برتر کشور بودهایم./ک

          
    

 

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.