یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

ایران در زمینه دانشگاه های با کیفیت جزو ۱۴ کشور برتر دنیا است

وحیدی معاون وزیر علوم

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به تلاش های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی که از سوی دانشمندان ایران انجام گرفته، کشورمان از نظر دارا بودن دانشگاه های باکیفیت جزو ۱۴کشور برتر جهان است .

به گزارش مفدا ، وحید احمدی در نشست هم اندیشی دانشمندان برتر کشور در شیراز، با اشاره به اهمیت و جایگاه پژوهش در رشد مراکز علمی کشور اظهار داشت: برای بالندگی و پیشرفت مراکز علمی ایران نیازمند توجه ویژه به مقوله پژوهش و اعتماد بیشتر به نظام علمی و نوآوری کشور هستیم.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، همچنین به تلاش های این وزارتخانه برای رشد چشمگیر کمی و کیفی تولیدات علمی، اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز در تولید مقاله های علمی ۱.۸ (یک و هشت دهم) درصد و از نظر کیفیت این مقاله ها ۲.۲ درصد نسبت به سال ۹۴ در جهان رشد داشته است.
وی، رقمی در مورد تعداد این مقاله ها بیان نکرد.
به گزارش ایرنا، احمدی ادامه داد: در تمدن ایران اسلامی و دوران قبل و بعد اسلام، عمده بار توسعه و پیشرفت بر دوش دانشمندان و محققان نامدار حوزه علم و ادب بود و همین عامل رمز ماندگاری این تمدن شد اما آن تمدن هایی که از محوریت علم به دور بوده و تنها به دنبال تحکیم قدرت نظامی و غیر علمی خویش بودند، استواری و پایداری لازم را نداشتند و روز به روز مسیر فنا و نابودی را طی کردند.
نشست هم اندیشی دانشمندان برتر کشور روز یکشنبه به کار خود پایان می‌دهد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.