یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عنوان کرد

تاسیس ۳۳ شرکت دانش بنیان در دانشگاه/ افزایش مراکز رشد دانشگاه به ۴ مرکز

شرکت دانش بنیان

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن بیان اینکه تعداد شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه به ۳۳ شرکت ارتقا یافته است، از افزایش مراکز رشد دانشگاه به ۴ مرکز خبر داد.

به گزارش مفدا، افشین زرقی در اولین همایش روز فناوری سلامت با بیان اینکه هدف‌گذاری در معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر دو محور "ارتقای کیفی تحقیقات" و "جهت گیری پژوهش" استوار است، اظهار کرد: با تبدیل معاونت پژوهشی به معاونت تحقیقات و فناوری تغییر تفکری در دانشگاه ایجاد شد به گونه‌ای که در یک بازه زمانی ۴ ساله، شاهد ۲ برابر شدن رشد تولید علم در دانشگاه بودیم.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه در رشد تولید علم دانشگاه اول کشور هستیم و ۲۵۵۰ مقاله تولید کرده‌ایم، افزود: از ۲۵۵۰ مقاله، ۵۰۰ مقاله در مجلات کیو وان چاپ شده که این مساله نشان می‌دهد کیفی نگری موجب رشد فزاینده دانشگاه در رنکینگ‌های بین‌المللی شده است.

وی حرکت به سوی دانشگاه نسل سوم را مورد تاکید قرار داد و گفت: در سال ۹۵ ، سه مرکز رشد جدید شامل مرکز رشد طب بازساختی، علوم دندانی و علوم غذایی را تاسیس کردیم که در مجموع تعداد مراکز رشد دانشگاه به انضمام مرکز رشد علوم دارویی به ۴ مرکز ارتقا یافت.

زرقی ادامه داد: همچنین در صورت تصویب شورای فناوری، ۸۰۰ میلیون تومان پول بلاعوض برای حمایت از طرح‌های فناورانه در نظر گرفته‌ایم. از طرفی در صندوق البرز ۳ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اولیه برای تخصیص تسهیلات انجام دادیم که این مبلغ در حال حاضر به ۴.۵ میلیارد تومان رسیده است.

زرقی با بیان اینکه برای ثبت پتنت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ۱۵ میلیون تومان پرداخت می‌کنیم، اظهار کرد: کارگاه‌هایی در حوزه‌های مختلف همچون تاسیس شرکت دانش بنیان، تجاری کردن محصولات و ثبت پتنت برگزار کردیم.

وی افزود: همچنین تعداد شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه نیز از ۲ شرکت در سال ۹۲ به ۳۳ شرکت در سال ۹۵ رسیده است که البته ظرفیت دانشگاه ۱۰۰ شرکت دانش بنیان است. اگر ۱۵ درصد این شرکتها محصول محور و تاپ باشند ما را به سمت دانشگاه نسل سوم هدایت می‌کنند.

زرقی ادامه داد: بعد از ۳ سال شرکتهای ما به محصول رسیده‌اند که داروی یدوفولیک اولین دارو با لوگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به ضرورت زیرساختها برای دستیابی به فناوری های کلان تاکید کرد و گفت: با بودجه ۵ میلیارد تومانی بزرگترین اتاق تمیز کشور را راه‌اندازی کردیم که یکی از شرکتهای دانش بنیان با این اتاق قرارداد منعقد کرده است که انتظار داریم سال آینده ۲ یا ۳ داروی هایتک در زمینه سرطان تولید کند.

به گزارش ایسنا وی به آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه شهید بهشتی نیز اشاره و اظهار کرد: سال ۹۵، ۴ هزار و ۴۷۹ مورد خدمات پژوهشی ارائه کردیم که البته دغدغه ما تجهیز کردن این آزمایشگاه است.

وی با اشاره به گسترش شبکه‌های علم و فناوری، گفت: شبکه طب بازساختی و تحقیقات سلول‌های بنیادی، شبکه توسعه دارو و شبکه طب سنتی راه‌اندازی شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.