یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۵

برای کار در حوزه فرهنگی کلید موفقیت اشتیاق و علاقه است

قلیزاده

نشریه دانشجویی بستری برای شکوفایی قدرت تحلیل دانشجو در زمینه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و تابلویی برای اطلاع‌رسانی و پویایی فضای دانشگاه است.

به گزارش مفداسراب،خانم معصومه قلیزاده از کارشناسان حوزه مدیریت تعالی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و کارشناس مسئول نشریات دانشجوئی دانشگاه علوم پزشکی تبریز می باشد،اگر گذرتان به سالن نه چندان بزرگ مدیریت تعالی فرهنگی بیفتد اتاق نشریات را شلوغ ترین و پرترددترین اتاق خواهید یافت چرا که دانشجویان علاقمند و خلاق؛ نشریات دانشجوئی را بستری مناسب برای بیان مسائل و دغدغه های خود می یابند خاصه انکه طبق تاکید مسئولان ارشد وزرات و نیز حمایت های مدیرمحترم و پرتلاش فرهنگی دانشگاه نشریات دانشجوئی قبل از نشر بازبینی نمی شوند و اعتماد متقابل دانشجو و مسئولان فرهنگی باعث شده که مسئله حادی نیز تاکنون پیش نیاید،به سراغ این فعال فرهنگی رفتیم تا گپ و گفتی با او داشته باشیم:

اهمیت و رسالت دانشگاه؟

نهادهای آموزشی و دانشگاهها دستگاه عظیمی هستند که سالیانه میلیونها نفر را در زیر چتر خود گرفته و آموزش داده و سرمایه های فرهنگی برای سالهای آتی تولید می کنند. چنین به نظر می رسد که ورودی این دستگاه افرادی از خانواده های مختلف و با ساختمانهای ذهنی متفاوت و خروجی آن افرادی با افکار و باورها و اندیشه های متفاوت است که وارد جامعه می شوند. فرهنگ، اساس و بنیاد هرجامعه بوده و مطبوعات نیز بستر سیر و تعالی فرهنگ جوامع می باشند. 

احساس و خاطره شما از سالهای متمادی کارفرهنگی و رسانه ای؟

برای کار در حوزه فرهنگی اشتیاق و علاقه نقش محوریت را دارد، به همین سبب هر متولی فرهنگی، کار فرهنگی را نه صرفا جهت ارتزاق و تامین نیازهای فردی و مادی، بلکه به جهت اهمیت و ارزشمندی آن می پذیرد.

این اشتیاق و علاقه مندی سبب می شود که خود را در چارچوب وظایف اداری محدود نبینیم، و در کنار قبول مسئولیتهای اداری، مشتاقانه در حوزه ها و حیطه های فرهنگی دیگر نیز گام برداریم.

کار با این شرایط و با احساس تعلق و وابستگی و دلبستگی به شغل خود، احساس مطلوبی در انسان بوجود می آورد و هر لحظه و هر اتفاق در این فضای آکنده از شور و شوق و شادی درکنار دانشجویان خاطره ای لذت بخش رقم میزند.

شده در بین دو راهی حمایت از دانشجویان و یا تقابل با مدیران بالادستی قراربگیرید؟

ما متولیان فرهنگی، چه بالادستی چه همکاران، فلسفه وجودی همه ما حمایت از دانشجویان هست، و کم اتفاق میافتد که شرایطی ایجاد شود و بین چنین دو راهی قرار بگیرم، و اگر زمانی اتفاق افتاد با گفتگو و بررسی سعی میکنم موارد رو حل و فصل کنم.

شنیده شده که تا چندروز دیگر به حوزه کاری دیگری خواهید رفت در این مورد نظرخاصی دارید؟

بله به دلیل مسائل اداری به حوزه کاری دیگری خواهم رفت اما از آنجائیکه اشتیاق و علاقه به فعالیت های فرهنگی دارم سعی خواهم کرد تا همواره در کنار دانشجوها باشم و اگر خدمتی از دستم براید انجام دهم ضمن اینکه کارشناس جدید نشریات اقای پارسائی از همکاران خوش فکر بوده و یقین دارم که با حمایت ها و تلاش های وی و مجموعه مدیریت فرهنگی شاهد شکوفا تر شدن حوزه نشریات دانشجوئی خواهیم بود.

احساس خود را در مورد این کلمات بیان کنید؟

نشریه دانشجویی: بستری برای شکوفایی قدرت تحلیل دانشجو در زمینه های مختلف فرهنگی اجتماعی سیاسی و اقتصادی و تابلویی برای اطلاع رسانی و پویایی فضای دانشگاه

دانشجو: دانشجو یعنی تلاش، امید، آینده ، صبر، پویایی و بصیرت

استاد: ارزشمند و دوست داشتنی، همیشه در یادها می ماند

جامعه: خانه دوم همه ما

کار: تلاش برای ادامه حیات مادی و معنوی

خانواده: نزدیک ترین جز از وجود هر کس

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.