پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹

تقدیر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه از امیرحسین فیضی

فیضی نقی زاده

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، موفقیت "امیرحسین فیضی" در یازدهمین دوره جشنواره بین المللی ریاضیات کانگورو در ایران در سال ۱۳۹۸ و کسب دیپلم افتخار را به وی تبریک گفت. 

به گزارش مفدا تبریز، دکتر مهدی نظری با اهدای لوح تقدیر از این دانش آمور فرهیخته تجلیل به عمل آورد. معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در متن این تقدیرنامه با تبریک و آرزوی توفیق روزافزون الهی، موفقیت روزافزون "امیرحسین فیضی" را در کسب درجات بالاتر و سلامتی والدین محترم را از از ایزد منان مسالت نموده است. 

"امیرحسین فیضی" دانش آموز سال هفتم  دوره اول پسرانه تیزهوشان شهید مدنی ناحیه ۴ تبریز و فرزند فاطمه نقی زاده، کارشناس تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز است. 

وی در سال گذشته نیز با موفقیت در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان، دانش آموز مدرسه شهید مدنی شده است. 

گفتنی است دانش‌آموزان در روز جشنوارۀ ریاضیات کانگورو بازی می‌کنند، سرگرم می‌شوند، مسئله حل می‌کنند و به ریاضیات علاقه‌مند می‌شوند. در حال حاضر، بیش از هفت میلیون دانش‌آموز در جهان به همراه معلمان و والدینشان این روز را جشن می‌گیرند و در این روز فعالیت‌های ریاضی متنوعی را برگزار می‌کنند. در جشنوارۀ ریاضیات کانگورو علاوه بر فعالیت‌های شادی‌آفرین و تفریحات ریاضی، یک چالش نیز برگزار می‌شود.

مسئله‌های چالش کانگورو فقط برای سنجش آموخته‌های ریاضی دانش‌آموزان طراحی نشده‌اند، بلکه هدف اصلی آن‌ها به‌کارگیری توانمندی دانش‌آموزان در حل خلاقانۀ مسئله است. در حقیقت دانش‌آموزان در جشنوارۀ ریاضیات کانگورو مسئله‌هایی را حل می‌کنند که جایشان در کلاس‌های ریاضی مدرسه خالی است؛ مسئله‌هایی که دانش‌آموزان با حل آن‌ها به قدرت تفکر و خلاقیت خود پی می‌برند و از به‌کارگیری توانمندی‌های خود شادمان می‌شوند.

در اوایل دهۀ ۹۰ میلادی دو معلم فرانسوی به نام‌های «آندره دُلُدیک» و «ژان پیر بودین» به پاس خدمات ریاضی‌دان استرالیایی «پیتر اُ.  هولوران»، ریاضیات کانگورو را در فرانسه بنیان نهادند. این برنامه‌ در چند سال اول در بیش از ۲۰ کشور اروپایی و سپس در  سراسر دنیا گسترش یافت. در ۱۷ ژانویهٔ سال ۱۹۹۵ «انجمن کانگورو بدون مرز» به‌طور رسمی تأسیس شد و از سال ۱۹۹۶ کلیۀ کشورهای عضو این انجمن به صورت سالانه در گردهمایی انجمن کانگورو بدون مرز شرکت می‌کنند و با مشارکت یکدیگر، سؤال‌های این برنامه را انتخاب می‌کنند. در حال حاضر ریاضیات کانگورو در بیش از ۸۰ کشور جهان برگزار می‌شود.

کشور ایران از سال ۲۰۰۸ به عضویت «انجمن کانگورو بدون مرز» در آمد و مؤسسۀ فرهنگی فاطمی به عنوان نمایندۀ رسمی این انجمن در ایران شناخته شد. دبیرخانۀ ریاضیات کانگورو برگزاری این رویداد جهانی را در ایران بر عهده دارد. جشنوارۀ ریاضیات کانگورو از سال ۲۰۰۹ تاکنون هر سال در ایران برگزار شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.