دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸

بحرالعلوم خبر داد؛

وزارت بهداشت میزبان سی و پنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور

بحرالعلوم

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: سال آینده وزارت بهداشت میزبان سی و پنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور خواهد بود.

محمد مهدی بحرالعلوم رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در گفتگو با مفدا با اشاره به موفقیت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور گفت: امسال ۱۲۵ نفر از دانشجویان وزارت بهداشت به جشنواره ملی راه پیدا کردند که شامل ۱۱۷ نفر و دو گروه تواشیح بود. از این میان ۲۰ نفر موفق به کسب رتبه شدند. به تعبیر دیگر ۱۷ درصد از راهیافتگان وزارت بهداشت به این جشنواره، موفق به کسب رتبه شدند. امسال جشنواره ملی دانشجویان ۲۵۰ برگزیده داشت که ۸ درصد این جوایز به دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی اختصاص یافت.

وی افزود: دانشجویان علوم پزشکی در بخش معارف هر سال درخشان ظاهر می‌شوند و امسال در این بخش  ۸ نفر از برگزیدگان از وزارت بهداشت بودند. در بخش آوایی نیز ده رتبه از بخش آوایی بود به ویژه در رشته حفظ قرآن رتبه‌های خوبی کسب کردیم. اما در رشته‌های ادبی، هنری و پژوهشی نتوانستیم آن طور که شایسته دانشجویان علوم پزشکی است ظاهر شویم. در روزهای آینده در ستاد وزارت بهداشت جلساتی برگزار و این موضوع را آسیب شناسی خواهیم کرد تا در آینده شاهد رشد کیفی آثار دانشجویان در این بخش‌ها باشیم.

بحرالعلوم اضافه کرد: پیش نویس آیین نامه بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت آماده ابلاغ است. در آبان ماه جلسه‌ای به منظور بررسی آیین نامه جشنواره قرآن و عترت تشکیل شد و در این جلسه از صاحبنظران، دانشجویان و همکاران دعوت کردیم و آیین‌نامه به نظر سنجی گذاشته شد. همچنین از طریق نامه نیز از دانشگاه‌های علوم پزشکی نظر سنجی صورت گرفت و اکنون منتظر هستیم تا راه‌اندازی سامانه جشنواره به نتیجه قطعی برسد و در آینده نزدیک آیین نامه جشنواره را ابلاغ می‌کنیم.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در ادامه از برگزاری جشنواره ملی در سال آینده توسط وزارت بهداشت خبر داد و گفت: برگزاری جشنواره ملی قرآن و عترت سال گذشته بر عهده وزارت علوم و امسال برعهده دانشگاه آزاد بود و سال آینده با تایید نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، وزارت بهداشت این مهم را برعهده خواهد داشت. انشاالله قصد داریم سال آینده جشنواره اساتید را نیز در سطح ملی برگزار کنیم.

وی در تشریح برنامه‌های مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در سال۹۸ گفت: از ابتدای سال تا کنون برنامه‌های مختلفی در مرکز قرآن و عترت به اجرا در آمده است، برگزاری دوره تربیت معلم قرآن کریم و ارتقای قرآنی دانشجویان علوم پزشکی، برگزاری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت، نشست کارشناسان نماز و ائمه جماعات دانشگاه‌های علوم پزشکی، برگزاری دوره‌های تدبر در قرآن و آموزش ضمن خدمت کارکنان ستاد وزارت بهداشت با موضوع قرآن و نماز از جمله این فعالیت‌ها است./
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.