شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۱

آغاز مستند سازی تاریخ شفاهی دوران دفاع مقدس در دانشگاه علوم پزشکی اهواز

hldk

به‌منظور تالیف و تدوین آثار دفاع مقدس، پروژه ثبت و جمع آوری خاطرات شفاهی پزشکان، استادان، دانشجویان و پرستاران دانشگاه علوم پزشکی اهواز در آن دوران آغاز شد.

به گزارش مفدا اهواز، ندا وحدتی‌نیا، کارشناس فرهنگی مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اهواز از شروع مستند سازی تاریخ شفاهی و ثبت خاطرات دفاع مقدس در این دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: طبق بند 7 ماده 3 تفاهم نامه بنیاد، خاطرات دفاع مقدس پزشکان، استادان، دانشجویان و پرستاران دانشگاه علوم پزشکی اهواز در دوران دفاع مقدس ثبت می‌شود.

وی افزود: این کار به‌منظور کارشناسی تالیف و تدوین آثار دفاع مقدس به صورت مصاحبه صوتی و تصویری و با همکاری مدیریت فرهنگی هنری و بنیاد حفظ آثار انجام می‌شود.

وحدتی‌نیا، با بیان اینکه در ابتدا با دکتر منصور امین، مسئول بسیج اساتید دانشگاه علوم پزشکی اهواز مصاحبه شد، تصریح کرد: دکتر منصور امین که در زمان دفاع مقدس مدیر شبکه بهداشت و درمان سوسنگرد بود، آمار و اطلاعات و خاطرات آن دوران را طی این مصاحبه در اختیار گروه گردآورنده خاطرات شفاهی جنگ در دانشگاه، قرار داد.

این کارشناس فرهنگی جهت ارائه خاطرات و مستندات، با دعوت از کلیه اساتید، پزشکان و کلیه کارکنانی که در دوران دفاع مقدس، دارای مسئولیتی درخصوص جنگ بودند، اذعان داشت: کلیه این افراد می‌توانند به معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای معرفی خود مراجعه کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.