شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۲

ایجاد ۱۰ مرکز تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان

دانشگاه علوم پزشکی کردستان

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ایجاد ۱۰ مرکز تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داد.

به گزارش مفدا، ابراهیم قادری  از افزایش مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مجموع دارای ۱۰ مرکز تحقیقاتی است که ۵ مورد از آنها دارای موافقت اصولی، ۳ مرکز مصوب قطعی و ۲ مرکز هم دارای مصوبه دانشگاهی هستند.

وی مرکز تحقیقات بیماری‌های ریه و آلرژی، مرکز تحقیقات سرطان و ایمونولوژی و مرکز تحقیقات علوم اعصاب را از جمله مراکزی اعلام کرد که با موافقت اصولی وزیر بهداشت، به مراکز تحقیقاتی این دانشگاه افزوده می‌شوند.

معاون پژوهش دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به عملکرد مثبت و پیشرفت چشمگیر مراکز تحقیقاتی این دانشگاه، ابراز امیدواری کرد: مراکز جدید نیز باید بتوانند با پیشرفت خوبی فعالیت کنند.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود از اعلام نتایج جدید رتبه بندی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی برتر دنیا مربوط به ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی نظام رتبه بندی ESI خبر داد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ در نظام رتبه بندی ESI حائز رتبه شد.

قادری در گفت وگو با ایسنا افزود: مبنای این رتبه بندی گردآوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات یک درصد مقالات دارای بیشترین استنادات در پایگاه "ISI WEB OF SCIENCES" در فاصله ۱۰ سال و ۱۰ ماه ژانویه ۲۰۰۶ تا پایان اکتبر ۲۰۱۶ بوده که اطلاعات آن هر دو ماه یکبار روزآمد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۳ دانشگاه و موسسه علوم پزشکی کشور در این نظام رتبه بندی واجد رتبه هستند که دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای اولین بار در این نظام رتبه ۱۳ را کسب کرده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.