شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۱

نخستین کنفرانس علمی سلول‌های بنیادی در کاشان برگزار شد

كنفرانس علمي

نخستین کنفرانس علمی سلول‌های بنیادی با حضور مدیربانک سلول‌های بنیادی رویان اصفهان و اساتید برجسته موسسسه رویان تهران روز پنجشنبه مورخ 28/11/95 در سالن دکتر محمد قریب دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد.

مدیربانک سلول‌های بنیادی رویان اصفهان در این کنفرانس، با اشاره به گسترش دانش سلول‌های بنیادی در درمان‌های علمی اظهار داشت: در یک سال اخیر امیدهای زیادی در عرصه درمان به روی پزشکان و بیماران گشوده شده است.

دکترمجید کوهی گفت: بی شک این سمپوزیوم با توجه به پتانسیل بسیار بالای شهر کاشان و نیز جدید بودن موضوعات و کاربردی بودن مطالب آموزشی، در ارتقای سطح علمی گروه‌های مختلف پزشکی و پیراپزشکی و ارتقای سطح سلامت مردم این منطقه تاثیر بسزایی دارد.

این گزارش حاکیست: در این سمپوزیوم تعدادی از اساتید و محققان برجسته کشوری، آخرین دستاوردهای علمی در خصوص سلول‌های بنیادی و بیماری‌های زنان و درمان ناباروری، سلول‌های بنیادی و درمان بیماری‌های قلبی عروقی، سلول‌های بنیادی و بیماری‌های ارتوپد، سلول‌های بنیادی و بیماری‌های مغز و اعصاب، سلول‌های بنیادی و بیماری‌های پوست، معرفی کامل بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان و فرایند ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی و مشتقات حاصل از جفت و بند ناف را ارائه دادند.

گفتنی است: این دوره آموزشی با 4 امتیاز بازآموزی برای گروه‌های مختلف از جمله پزشکان زنان و زایمان، متخصصین ارتوپد، پوست و مو، قلب، مغز و اعصاب، آنکولوژیست‌ها، پزشکان عمومی، پرستاران،  ماماها و گروه علوم آزمایشگاهی برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.