شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷

در دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

اداره قرآن و عترت ، کارگاه تدبر در قرآن کریم ویژه دانشجویان را برگزار کرد

مفدا مشهد

کارگاه یک روزه تدبر در قرآن کریم ویژه دانشجویان پیرامون تدبیر سوره فلق با حضور نویسنده و مدرس مطرح کشوری یاسر رضازاده برگزار شد.

به گزارش مفدا مشهد، کارگاه یک روزه تدبر در قرآن کریم به مناسبت روز دانشجوپیرامون تدبردر" سوره فلق"وبا حضور نویسنده و مدرس مطرح کشوری یاسر رضازاده روز پنجشنبه ۱۴ آذر ماه۹۸ازساعت ۱۰ الی ۱۶ در محل خانه فرهنگ کوی پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار گردید.

یاسر رضازاده، مدرس کارگاه تدبر در قرآن کریم،در مصاحبه خبرنگار دانشجویی مفدا مشهد،  هدف خود را از تدریس این امر مهم چنین بیان کرد: هدف و محوریت کلاس در گام اول گفتمان‌سازی تدبر است و گفتمان سازی یعنی مخاطب با کلماتی که تا به حال نشنیده آشنا شده و فرق آن با تفسیر را بداند و به عنوان نمونه در این کلاس ها بخشی از روش هایی که برای تدبیر وجود دارد بر روی یک سوره اعمال می شود که هدف در این کارگاه سوره فلق بود. در این کارگاه مباحثی چون معنی کلمات سوره فلق و ارتباط هر کلمه با کلمه قبل و بعد به آن تدریس گردید که از دید دانشجویان بسیار جذاب بود.

دانشجویان نیز ابراز رضایت کردند و اظهار داشتند که این کارگاه زاویه جدیدی از قرآن و آنچه هر روز با آن سر و کار دارند را برای آنها به نمایش گذاشت و چه بهتر که با دید کلی تر و از زاویه نگاه افراد خبره به قرآن و معانی کلمات آن نگاه کنند. دانشجویان نسبت به مدرس و زمان برگزاری کلاس بسیار ابراز خرسندی کردند و اظهار داشتند که بهتر است این کلاس ها ادامه داد باشد.
 یگانه دهقانی دانشجوی اتاق عمل ازدانشجویان شرکت کننده در کارگاه گفت: قبل از این کارگاه، دید بسیار کلی به قرآن داشتم و حتی تدبربا تفسیر برابر می دانستم اما در این کارگاه متوجه شدم که کلمات قرآن به صورت واژه به واژه معنی می شوند و ارتباط بسیار جالبی بین هر واژه وجود دارد. با تفکیک معنای هر کدام از این کلمات زاویه دیگری از معانی کلمات و عبارات قرآنی را دانستم. وی درادامه گفت: کارگاه بسیار جالبی بود، موضوع بسیار جدیدی داشت و تدبیر و مفهوم کلی سوره فلق را آموختم. روز و ساعت برگزاری کارگاه خصوصاً برای ما دانشجویانی که در طول هفته امکان شرکت را نداریم بسیار مناسب بود. پیشنهاد می‌کنم که به صورت سلسله کارگاه‌ها برگزار شود.
 زهرا فروغی، دبیر کانون قرآن و عترت،نیزهدف ازبرگزاری کارگاه را آشنایی بیشتر و انس دانشجویان با قران دانست و از مباحث مطرح شده در کارگاه ابراز رضایت کرد. به گفته وی در صورت استقبال دانشجویان این سلسله کارگاه ها ادامه دار خواهد بود تا متقاضیان بیشتری بتوانند از این مباحث بهره مند شوند.

خبرنگار و عکاس: سارا عبدی زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.