پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۷

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد:

اهتمام 10 درصد از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم به حفظ قرآن کریم

معاون فرهنگی قم

در این دیدار ایشان اظهار داشتند که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی سال‌های اخیر همزمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت از فعالیت‌های فرهنگی نیز غفلت نکرده و روز به روز این فعالیت‌ها در وزارتخانه جهش داشته است.

به گزارش مفدا، در ابتدای دیدار دانشجویان شرکت کننده در دومین دوره طرح تربیت دانشجو معلم قرآن کریم و جمعی از دانشجویان حافظ قرآن دانشگاه علوم پزشکی قم با حضرت آیت الله مکارم شیرازی، دکتر حکیم الهی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم در سخنانی با ارائه گزارشی از اجرای برنامه های طرح تربیت دانشجو معلم قرآن و طرح قرآنی نسیم بهشتی که در راستای حفظ قرآن کریم در دانشگاه علوم پزشکی قم اجرا می گردد در سخنانی به تبیین فعالیت های قرآنی وزارت بهداشت اشاره نموده و اظهار داشتند که امسال در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت 30 هزار نفر دانشجو، استاد و کارمند ثبت نام کردند و 20 درصد افزایش را در تعداد شرکت کنندگان این جشنواره شاهد هستیم.

دکتر حکیم الهی با اشاره به برگزاری دومین دوره طرح تربیت مربی قرآن در قم اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی قم در این طرح میزبان 120 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی از سراسر کشور است. اساتید برجسته ای در طرح تربیت مربی قرآن حضور داشتند و شرکت کنندگان در این طرح پس از فرا گرفتن آموزش های لازم به دانشجویان دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی قرآن آموزش می‌دهند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بر لزوم تربیت 10 میلیون حافظ قرآن در کشور تاکید داشتند، در این زمینه عقب ماندگی داریم و باید با اقدامات جهادی سعی در تربیت حافظان قرآن در کشور داشته باشیم.

در ادامه معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به طرح قرآنی نسیم بهشتی دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: با برگزاری برنامه‌هایی در این دانشگاه 126 دانشجو حافظ یک جزء قرآن شدند. 10 درصد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم در فعالیت‌های قرآنی ورود کردند و به دنبال تشویق دیگر دانشجویان این دانشگاه برای پرداختن به فعالیت‌های قرآنی هستیم.

حکیم الهی در پایان خاطرنشان کرد: 112 نفر از کارمندان دانشگاه علوم پزشکی قم حداقل یک جزء قرآن را حفظ کردند و 25 تن از فرزندان کارمندان این دانشگاه هم حافظ حداقل یک جزء قرآن هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.