چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۱

به گزارش مفدا:

۲۲ نوع وام به دانشجویان علوم پزشکی اعطاء می‌شود

وام

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با بیان اینکه ۲۲ نوع وام به دانشجویان علوم پزشکی همه ساله اعطا می‌شود، از ارائه تسهیلات به دانشجویان نمونه و نخبه دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

دکتر مجید مشکینی در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: از جمله ۲۲ نوع وام  می‌توان به وام تحصیلی مجرد، تحصیلی متاهل، تحصیلی سه برابر مجرد، تحصیلی سه برابر متاهل، مسکن مجرد، مسکن متاهل، ضروری دکترای عمومی، ضروری کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته، وام ضروری دوبرابر و سه برابر، ودیعه مسکن نخبگان تهران و سایر شهرها، وام بنیاد علوی برای دانشجویان مجرد و متاهل و حق اولاد اشاره کرد.

مشکینی در توضیح وام تحصیلی و ضروری سه برابر گفت: این وام شامل برگزیدگان رتبه‌های اول تا سوم کنکور سراسری، برگزیدگان رتبه های اول تا سوم آزمون کارشناسی ارشد و تخصصی، برگزیدگان رتبه های اول تا سوم المپیادهای علمی، برگزیدگان جشنواره خوارزمی- رازی می باشد. ضمن اینکه وام ضروری دو برابر به نفرات اول تا سوم المپیادهای علمی، ورزشی، فرهنگی، قرآنی، پژوهشی و امتحانات جامع تعلق می‌گیرد.

وی در تشریح مهم ترین اقدامات و تسهیلاتی که صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به دانشجویان ارایه می‌کند، گفت: پرداخت تسهیلات مختلف به دانشجویان و انعقاد تفاهم نامه میان صندوق رفاه دانشجویان با بنیاد علوی، بنیاد ملی نخبگان جهت ارایه تسهیلات از دیگر اقدامات این صندوق است که بر اساس قرارداد فی‌مابین، دستورالعملی تنظیم و با اعتبار سازمان های مذکور از طریق صندوق رفاه به دانشجویانحائز شرایط پرداخت می گردد.

سرانه وام‌های صندوق رفاه بر اساس میزان اعتبارات  تعیین شده بودجه مصوب مجلس صورت می گیرد

مشکینی در پاسخ به اینکه تسهیلات اعطایی تا چه میزانی می تواند معیشت حداقلی را برای دانشجویان فراهم کند و آیا این تسهیلات بر مبنای تورم افزایش می یابد، گفت: سرانه وام های صندوق رفاه بر اساس میزان اعتبارات تعیین شده در بودجه مصوب مجلس شورای اسلامی و نه بر اساس نرخ تورم صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه صندوق رفاه دانشجویان در راستای کمک هزینه سفر به عتبات عالیات و حج اقدامات موثری طی سال های گذشته کرده است، گفت: طی سال گذشته و سال جاری به علت برگزار نشدن مراسم حج، هیچ گونه وامی تحت عنوان حج پرداخت نشده اما با درخواست برای موضوع عتبات عالیات، درخواست فوق بررسی و پرداخت شده؛ در هر صورت وام حج و عتبات در وام های صندوق رفاه موجود می باشد.

ارائه تسهیلات به دانشجویان نمونه و نخبه دانشگاه های علوم پزشکی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه این صندوق شرایط ویژه ای در راستای اعطای تسهیلات برای دانشجویان نمونه و نخبه دارد، اظهار داشت: تسهیلات صندوق رفاه برای دانشجویان نخبه شام وام های دوبرابر ضروری و سه برابر ضروری و تحصیلی می باشد؛ ضمن اینکه ودیعه مسکن بنیاد نخبگان نیز از طریق صندوق رفاه اقدام می‌گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.