سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶

انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار کرد:

دورخوانی و گفت گو /کتاب "در برابر استبداد" بیست درس قرن بیستم

خوانش کتاب

به همت انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دور خوانی و بحث و گفت و گو در خصوص کتاب " در برابر استبداد" نوشته تیموتی اسنایدر در سایت پردیس دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا بوشهر به نقل از روابط عمومی انجمن اسلامی این نشست با یک دقیقه سکوت به احترام کشته شدگان اعتراضات اخیر آغاز شد.

در ابتدای جلسه پدرام باقری از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان درباره خاستگاه کتاب گفت: «تیموتی اسنایدر  این کتاب را پس از برآمدن دونالد ترامپ منتشر کرد. چرا که احساس می کرد شهروندان آمریکایی نیازمند خواندن این تجربه هستند. تجربه ای شهروندان آلمان در دهه ۳۰ میلادی نداشتند و موجب به قدرت رسیدن هیتلر شد.  با این حال این کتاب پروبلماتیک زمان و مکان ما نیز هست. در برابر استبداد برخلاف دیگر کتاب ها، بار تئوریک کمی دارد اما راهنمای مقاومت عملی در برابر استبداد است. عملی از آن جهت که درس هایی برای زندگی روزمره ما دارد. از سلام و احوال پرسی هایمان گرفته تا نحوه کار کردن مان در اداره و سازمان ها»

دانشجویان در این باره به ضرورت گفتگو درباره کار تشکیلاتی پرداختند. یکی از دانشجویان درباره تضعیف نهاد انجمن اسلامی گفت: «علاوه بر سیاست های اتخاذ شده توسط وزارت خانه، حتی خود دانشجو ها هم دغدغه چندانی نسبت به کار در تشکل ها و نهاد ها ندارند. اساسا ما کار تیمی را در دوازده سال تحصیل در آموزش و پرورش یاد نگرفته ایم و همین موضوع در آینده گریبان گیر ما می شود. بعد از دانشگاه امکان تشکیل نظام صنفی پرستاری و... را نداریم. در عرصه سیاست امکان تشکیل حزب را نداریم. و همه این ها به ما آسیب می رساند»

گفتنی است، جلسه به صورت دورخوانی برگزار گردید و دانشجویان چهار درس اول این کتاب را خواندند و درباره آن به بحث و گفتگو پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.