چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۳

بازدید نمایندگان شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز از دانشگاه علوم پزشکی اهواز

شورای صنفی تبریز در اهواز 88%

نمایندگان شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با هدف کسب و انتقال تجارب بین دانشگاهی و به منظور بررسی اماکن رفاهی دانشجویی و وضعیت فرهنگی دانشگاه های مطرح کشور، به دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعزام شدند.

به گزارش مفدا اهواز، دوشنبه ۲۵ بهمن ماه ۹۵ برخی از اعضای شورای صنفی و رئیس اداره سکونت خواهران دانشگاه علوم پزشکی تبریز به همراهی محمد جودکی، دبیر مرکزی شورای صنفی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، از این دانشگاه بازدید کردند.

دانشگاه علوم پزشکی تبریز به منظور شناخت رویکردها، بررسی اماکن رفاهی دانشجویی و وضعیت فرهنگی دانشگاه های مطرح کشور و همچنین با هدف  کسب و انتقال تجارب بین دانشگاهی، نمایندگانی را به دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعزام کرد.

"حمید رضایی"، دبیر شورای صنفی دانشجویی دانشکده پزشکی دانشگاه تبریز در حاشیه این بازدید گفت: محور این اقدام بررسی رویکردها و امکانات رفاهی دانشجویی در دانشگاه های تیپ یک و مطرح کشور بود که به این منظور اعضا شورای صنفی به همراه نماینده ای از معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه به دانشگاه های شهیدبهشتی، تهران، جندی شاپور اهواز، مشهد، اصفهان و شیراز جهت بررسی امکانات رفاهی اعزام شدند.

رضایی در خصوص اماکن مورد بازدید خاطر نشان کرد: بیشتر امکانات رفاهی محوریت این بازدید بود، که از خوابگاهای دانشجویی، سلف سرویس مرکزی، اماکن ورزشی و همچنین دفتر شورای صنفی مرکزی دانشجویان بازدید کردیم.

این دانشجویی دانشگاه تبریز، با بیان اینکه تراکم در خوابگاه های دانشگاه اهواز بیشتر از دانشگاه تبریز است، اظهار کرد: در دانشگاه تبریز دانشجویان جدیدالورود و همچنین دانشجویان در مقطع phd و دستیاری در خوابگاه های مشارکتی یا خودگردان اسکان داده می شوند. پوشش صددرصدی اسکان دانشجویان متقاضی خوابگاه در دانشگاه اهواز در خوابگاه های ملکی دانشگاه بسیار نکته قابل توجهی برای بنده بوده است.

رضایی در مورد کیفیت و پخت غذای دانشجویان گفت: کیفیت مواد اولیه غذا در دانشگاه علوم پزشکی تبریز مرغوبتر از دانشگاه اهواز  است ولی طبخ غذا در دانشگاه جندی شاپور مطلوبتر است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت پوشش اینترنت خوابگاه ها در هر دو دانشگاه مشابه می باشد، اظهار کرد: حجم اینترنتی که دانشگاه اهواز در اختیار دانشجو قرار  می دهند بیشتر از دانشگاه ما است.                          

رضایی با بیان اینکه سطح امکانات و اماکن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز از سطح دانشگاه تبریز بسیار پایینتر است، خاطر نشان کرد: با توجه به امکانات ورزشی پایین دانشگاه اهواز، بهره گیری حداکثری از امکانات موجود و کسب مقام های بالا در المپیادهای ورزشی بسیار جالب توجه بود و نشان از استفاده بهینه و حداکثری از امکانات موجودی در دانشگاه اهواز دارد.

دبیر شورای صنفی دانشجویی دانشکده پزشکی دانشگاه تبریز، با بیان اینکه دانشگاه اهواز طی سه سال تجربه مفید در تشکیل شورای صنفی دانشجویان در  تمام سطوح خوابگاهی، دانشکده ها و بیمارستان ها می توانند با انتقال تجارب خود به سایر دانشگاه های کشور مثمر ثمر باشند و  مسئله قابل لمس این بود که شورای صنفی اهواز سکاندار اداره امور خوابگاه ها بودند، افزود: دانشگاه ما سال گذشته در سطح خوابگاه ها و امسال توانستیم در سطح دانشکده ها نیز شورای صنفی داشته باشیم و امیدوارم بتوانیم با بهره گیری لازم را از تجربه سه ساله شورای صنفی دانشگاه اهواز با وجود عملکرد خوبی که داشته اند در دانشگاه خود موفق عمل کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.