شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶

رییس مرکز امور هیأت علمی وزارت بهداشت مطرح کرد؛

وضعیت رشته‌های بالینی و علوم پایه در فراخوان جذب هیأت علمی پزشکی

هیأت علمی

رییس مرکز امور هیأت علمی وزارت بهداشت با اشاره به شانزدهمین فراخوان جذب هیأت علمی گروه علوم پزشکی گفت: میزان جذب در رشته‌های بالینی بیشتر از رشته‌های علوم پایه است.

به گزارش مفدا، دکتر سیدعلی حسینی گفت: اعلام نیازهای دانشگاه‌های علوم پزشکی برای شانزدهمین فراخوان جذب هیأت علمی گروه علوم پزشکی مشخص شده است و ۵۵ درصد به رشته های بالینی و ۴۵ درصد به رشته‌های علوم پایه اختصاص دارد.

وی افزود: در این دوره از فراخوان جذب هیئت علمی گروه علوم پزشکی به دانشگاه های کم برخوردار توجه بیشتری شده است و سعی شده که ترمیم هرم هیأت علمی در این دانشگاه‌ها بهتر انجام شود.

حسینی یادآور شد: با توجه به میزان بازنشستگی زیاد در دانشگاه‌های بزرگ اما سعی کردیم که به دانشگاه‌های کوچک تر در فراخوان بیشتر توجه کنیم.

به گزارش مهر، رییس مرکز امور هیأت علمی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: میزان تربیت نیروی فوق تخصصی در دانشگاه‌های بزرگ بیشتر است و دانشگاه‌های کوچک تر بیشتر دانشجویان دوره‌های کارشناسی را تربیت می‌کنند و با توجه به این موضوع که میزان هیأت علمی گروه‌های تخصصی و فوق تخصصی در حد مناسبی است، سعی شده است که در هرم هیأت علمی دانشگاه‌های کوچک تر ترمیم بیشتری صورت گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.