چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰

در نشست صمیمی با معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت مطرح شد

درخواست دانشجویان برای افزایش سرانه فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی قم

نشست /قم

لزوم افزایش سرانه فرهنگی، اختصاص فضاهای ویژه برای فعالیت‌های دانشجویی و مشارکت بیشتر شورای فرهنگی دانشگاه در صدور مجوز برای فعالیت‌های مختلف هنری بخشی از جمله مباحث مطرح‌شده توسط نمایندگان تشکل‌ها، کانون‌ها و انجمن‌های دانشگاه علوم پزشکی قم در نشست صمیمی با معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، نشست صمیمی معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با نمایندگان کانون‌ها، تشکل‌ها و انجمن‌های دانشجویی ظهر امروز در سالن امام علی(ع) ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمد داوودی دبیر کانون خیریه ریحانه‌النبی(س) با اشاره به توزیع بسته‌های غذایی در میان نیازمندان به همت این کانون عنوان کرد: دانشجویان، اساتید و خیرین هر ساله از این فعالیت حمایت ویژه‌ای داشته‌اند به همین علت هر ساله بسته‌های غذایی از نظر کیفی و کمی درحال افزایش است.

فائزه موسوی دبیر سرویس فرهنگی مفدا قم نیز با اشاره به راه‌اندازی رادیو مفدا در دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: اکنون هیأت تحریریه مفدا دو هفته یکبار گردهم آمده و مباحث مختلف را دنبال می‌کنند و در صورت حمایت مسئولان امکان راه‌اندازی تلویزیون مفدا نیز با تکیه بر ظرفیت دانشجویان فراهم شده است.

همچنین، محمدرضا اصفهانیان برگزیده جشنواره سیمرغ در رشته نماهنگ و دبیر کانون فیلم و عکس دانشگاه علوم پزشکی قم طی سخنانی از برگزاری کارگاه آموزش عکاسی در این دانشگاه یاد کرد و گفت: هر چند معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه نسبت به گذشته حمایت‌های مطلوب‌تری از برنامه‌های کانون‌ها دارد اما اعتبارات و محدودیت فضا همچنان از جمله مشکلات کانون‌هاست.

عزیزخانی دبیر کانون کارآفرینی با بیان اینکه سرانه فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم از بسیاری از دانشگاه‌های دیگر کمتر است، مطرح کرد: کانون کارآفرینی تازه تاسیس است اما امیدواریم با حمایت مسئولان و مشارکت دانشجویان بتوانیم اهداف مورد نظر را در سال جاری تحقق بخشیم.

دهقانی دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید بر اینکه مباحث مطرح شده در اینگونه نشست‌ها باید به عرصه عمل و اجرا برسد، تصریح کرد: قرآن و عترت باید وارد زندگی دانشجویان شود و این هدف فقط با تلاش یک کانون شدنی نیست؛ در میان ۱۰ برنامه و ایده‌ای که توسط این کانون ارائه شده فقط دو برنامه به مرحله عمل رسیده است.

محمدمهدی شمس دبیر انجمن روانشناسی دانشگاه علوم پزشکی قم طی سخنانی با اشاره به اینکه این انجمن به سختی تشکیل شده است و اکنون نیز با مشکلات مختلف کار خود را دنبال می‌کند، عنوان کرد: بی‌انگیزگی که علت آن ناکامی از ایده‌آل‌هاست در میان دانشجویان به‌خوبی قابل مشاهده است به همین علت فعالیت‌های مختلف در حوزه روانشناسی از اهمیت بسیاری برخودار است و باید مورد توجه قرار گیرد.

مشارکت بیشتر شورای فرهنگی دانشگاه برای صدور مجوز فعالیت‌های مختلف هنری، داشتن نگاه برابر برای حمایت از مجموعه‌ها، واگذاری برخی از امکانات و ظرفیت‌های دانشگاه به مجموعه‌های دانشجویی، تعیین بودجه‌های کانون‌ها و تشکل‌ها و برگزاری نشست هم‌اندیشی با ریاست دانشگاه علوم پزشکی قم از جمله درخواست‌های مطرح شده دانشجویان در این نشست بود.

انتهای پیام/   

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.