سه‌شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴

سفیر مغز سال ۹۶ معرفی می شود

مغز

همزمان با آغاز هفته آگاهی از مغز، سفیر مغز سال ۹۶ معرفی خواهد شد.

به گزارش مفدا، سیاوش صفاریان سفیر هفته آگاهی از مغز سال ۹۵ با بیان اینکه هفته آگاهی از مغز یک برنامه جهانی است، گفت: در سراسر دنیا این هفته در اواخر اسفندبرگزار می‌شود، ولی در ایران به دلیل همزمان شدن با سال جدید این هفته در اوایل اسفند هر سال برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این هفته یک هفته ترویجی برای ارتقای آگاهی عموم جامعه از عملکرد مغز است، اظهار کرد: این هفته از سال گذشته آغاز شده و طی آن برنامه‌هایی در سطح دانش‌آموزی و دانشجویی برگزار می‌شود.

صفاریان با تاکید بر اینکه سفیر مغز در هر سال انتخاب می‌شود، گفت: بر این اساس در افتتاح هفته آگاهی از مغز که روز ۲۹ بهمن‌ برگزار می‌شود، سفیر مغز سال ۹۶ نیز انتخاب خواهد شد.

به گفته وی، سفیر مغز از میان افراد فعال در حوزه‌های علمی انتخاب می‌شود و در طول یکسال برنامه‌های ترویجی را برای ارتقای آگاهی مردم از عملکرد مغز اجرایی می‌کند.

به گزارش مهر، صفاریان با تاکید بر اینکه در این هفته مباحثی همچون مغز انعطاف‌پذیر، مغز ورزشکار، مغز سالم، مغز اجتماعی و مغز هنرمند مورد تحلیل قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: در این هفته تلاش می‌شود با افراد هنرمند و ورزشکار در خصوص سالم نگه داشتن مغز خود بحث و تبادل‌نظر شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.