یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵

معاون فرهنگی، دانشجویی خبر داد؛

تشریح برنامه های گرامیداشت هفته قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

11

معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگویی با پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه به تشریح برنامه های انجام گرفته در هفته گرامیداشت قرآن و عترت پرداخت.

"دکتر محمدرضا غلامی"، معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مفدا ضمن تشریح برنامه های گرامیداشت هفته قرآن و عترت در دانشگاه و سایر واحدها که از ۱۸ لغایت ۲۴ آبان ماه برگزار گردید، اظهار داشت:در هفته گرامیداشت قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، برنامه هایی از قبیل محافل انس با قرآن کریم، کرسی تلاوت ختم گروهی، برگزاری نمایشگاه خوشنویسی با مضامین قرآنی، ختم گروهی و برگزاری اردوهای سیاحی و راهیان نور و... برگزار شد که با استقبال خوبی از سوی دانشجویان، اساتید و همکاران  رو به رو گشت.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: برگزاری جشنواره قرآن و عترت از جمله برنامه های انجام گرفته در حوزه ترویج آموزه های دینی و قرآنی در دانشگاه و سایر واحدها می باشد که به منظور فراهم نمودن زمینه هایی جهت انس بیش از پیش اساتید، دانشجویان و کارکنان با کلام انسان ساز الهی و مفاهیم تعالی بخش آن و همچنین نشر و بسط فضای معنوی و عطرآگین قرآن و عترت در محیط دانشگاهی همواره مورد اهتمام متولین فرهنگی و قرآنی در دانشگاه بوده است.

دکتر غلامی در ادامه با اشاره به برنامه های آینده مرکز قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: مرحله کشوری جشنواره سالانه قرآن و عترت به مسابقات قرآنی در رشته های مختلف هنری، ادبی، پژوهشی، فناوری، معارف و آوایی اختصاص داشته و مخاطبین خاص خود در حوزه سلامت را پوشش می دهد.

وی هم چنین فضا سازی قرآنی در دانشگاه، محیط های بهداشتی و درمانی و آموزشی و خوابگاه های دانشجویی و ایجاد زمینه ای برای درک پیام قرآن و عترت در این مکان ها را یکی دیگر از اقدامات در دست اجرای مرکز قرآن و عترت در دانشگاه برشمرد.

ایشان هم چنین توجه به ظواهر محیط و توجه به برنامه های منتقل کننده مفاهیم قرآنی از راه های مختلف مانند هنر، ادبیات فاخر، نمایش و فیلم و فعالیت های جمعی مانند مطالعات گروهی، کلاس های تدبر، کلاس های آموزشی و کارگاه هایی که در بخش های مختلف انجام می گیرد را مهم تلقی کردند و آن را منتقل کننده پیام قرآن و عترت به مخاطبین  که دانشجویان، اساتید و کارکنان را شامل می شوند، دانستند.

معاون محترم فرهنگی، دانشجویی با بیان اینکه طرح فضاسازی قرآنی شامل مطالبات، تولید محتوا، تولید محصول و شناسایی هنرمندان و چهره های قرآنی در زمینه های هنری، ادبی، پژوهشی، فناوری، معارف و آوایی می باشد، بیان کرد: در بعضی از موارد در مرحله تولید محتوا و در برخی موارد در مرحله تولید محصول هستیم و تمام تلاش خود را به کار می بریم تا در آینده با کمک تمامی مسئولین و مدیران مراکز و واحدهای تابعه دانشگاه و تخصیص بودجه و امکانات مورد نیاز، زمینه ای جهت رشد و ارتقا سطح توانمندی کارکنان، اساتید و دانشجویان در زمینه های قرآنی فراهم نماییم.

دکتر غلامی، معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پایان خاطر نشان کردند:دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه طی دو سال متوالی در ثبت نام در جشنواره قرآن و عترت رتبه نخست در بین دانشگاه های کشور را کسب نمود و امسال نیز به روال سال های گذشته با حمایت ریاست محترم دانشگاه و تلاش و کوشش مدیر فرهنگی و سایر مسئولان و مدیران دانشگاهی و سایر مراکز تابعه توانستیم رتبه چهارم کشور را برای اولین بار بدست آوردیم که جا دارد از تمامی همکاران عزیز در دانشکده ها، شبکه های بهداشت و درمان، معاونت ها، مراکز آموزشی درمانی، متولیان فرهنگی و کارشناسان قرآن و عترت و سایر واحدهای دانشگاه تشکر و قدردانی نماییم.

امیدورایم با همت تمامی متولیان شاهد برنامه ریزی دقیق تر در جشنواره بیست و پنجم باشیم و زمینه ای را برای رشد و شکوفایی هرچه بیشتر اساتید، دانشجویان و کارکنان در حوزه قرآن فراهم نماییم.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.