دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶

در معاونت فرهنگی و دانشجویی علوم پزشکی مشهد،

دوره "اخلاق اداری" برگزار شد

حاجی زاده_مشهد

با هدف آشنایی پرسنل با تعریف شخصیت و ارتباط آن با ایجاد قضاوت در صحبت، پوشش ، نشستن و راه رفتن و تاثیرات آن بر روی اخلاق حرفه ای و اداری و نیز تعریف سبک زندگی و هدف از یک زندگی ایده آل در بین کارکنان، دوره "اخلاق اداری" برگزار شد.

به گزارش مفدا مشهد، دوره آموزشی مصوب کد دار از سری دوره های نیازسنجی شده سال ۹۸ با عنوان "اخلاق اداری"در دو روز در سالن جلسات معاونت فرهنگی و دانشجوییبرگزار شد.

مسئول آموزش کارکنان معاونت دانشجویی و فرهنگی با بیان این خبر افزود: این دوره با تدریس جناب اقای دکتر اخلاقی پور در روز اول با هدف آشنایی پرسنل با تعریف شخصیت و ارتباط آن با ایجاد قضاوت در صحبت، پوشش ، نشستن و راه رفتن و تاثیرات آن بر روی اخلاق حرفه ای و اداری و نیز تعریف سبک زندگی و هدف از یک زندگی ایده آل در بین کارکنان ابرگزار شد.

در جلسه دوم با شناسایی نقش های روزمره هر یک از افراد و تنوع این نقش ها در زندگی روزانه پی گرفته شد. مباحث خودآگاهی و بودن در زمان حال و تاثیرات این نگرش در فرسودگی شغلی پرسنل بیان گردید. تمرینات عملی به صورت نوشتن صفات خوب و بد بروی کاغذ و ارتباط آن با اخلاق اداری به طور کامل مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت. تفاوت توقع و انتظار و تمرین تعریف از خود و معرفی خود با هدف آشنایی با خود انجام گردید. مصادیق اخلاق درونی مورد گفتمان قرار گرفت و مفهوم مسئولیت پذیری در قبال صفات توصیف شده مثبت به صورت کامل تشریح گردید. تعریف اخلاق به صورت رفتارهای روزمره ما که صفات درونی ما را نشان می دهند تحلیل گردید. در پایان اشنایی با انواع حریم ها از قبیل رسمی، خصوصی، دوست صمیمی، حریم اعضای پنج گانه توصیف گردید و با اشنایی همکاران با مفاهیم آشتی با خود، احترام به خود، احترام به دیگران در بحث رفتار اخلاقی  بحث به پایان رسید.

پس از پایان موضوعات مطرح شده نتایج نظر سنجی حاکی از رضایت حداکثری کارکنان از مباحث مطرح شده و شیوه تدریس آقای دکتر اخلاقی پور بود که تداوم اینچنین دوره هایی از پیشنهادات همکاران در خصوص دوره آموزشی فوق بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.