چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵

معرفی اداره مشاوره

همه ما غالباً در معرض مشکلات و مسائلی قرار می‌گیریم که به دلیل محدود بودن دانش و تجربیاتمان به همفکری با دیگران نیاز پیدا می‌کنیم. می‌دانید که حتی با ثبات ‌ترین افراد نیز گاهی از بحرانهای عاطفی مصون نیستند. تحولات و تغییراتی که در زندگی رخ می‌دهد، مانند قبولی در دانشگاه، ازدواج، دور شدن از خانواده و دوستان، بیماری و از دست دادن آنهایی که دوستشان داریم، گاهی ما را دچار اضطراب، تردید، نگرانی، تعارض و حتی بحران می‌سازد. داشتن احساسات فوق تا حدی طبیعی است اما اگر این احساسات منفی از حد طبیعی بیشتر شود، می‌تواند باعث کاهش تمرکزآرامش و سلامت جسم و روان گردد. مشاوره فرایندی است که در طی آن از روش مصاحبه برای کمک به مراجع در

گرفتن یک تصمیم منطقی محکم (براساس موارد قابل انتخاب و اطلاعات حقیقی) استفاده می شود ( شریفی و حسینی - ۱۳۷۰ ) و مُشاور به کسی گفته می ‌شود که به مُراجع در شناخت، درک، وتصریح مسائل مرتبط با سلامتی و سپس انتخاب راه حل و شیوه عمل مناسب کمک می‌کند ( شفیع آبادی - ۱۳۸۳). در اینجا مرکز مشاوره و راهنمایی دانشجویان، با دیدگاه سلامت نگر و نه بیمارنگر فعالیتهای متنوعی را جهت پیشگیری از بروزآسیب‌های روان‌شناختی و یاری دانشجویان عزیز در حل مسائل و مشکلات گوناگون‌، ‌تصمیم‌گیری‌های مناسب و داشتن زندگی آرام و سازنده و سازگار شدن با تغییر شرایط زندگی ناشی از تغییر محل، دوری از خانواده، حجم گسترده مطالب درسی و... انجام می‌دهد.

محرمانه بودن مشاوره
مطالبی که شما در اولین جلسه و در طی جلسات مشاوره مطرح می کنید، محرمانه است. در شرایط عادی، هیچ چیز، به کس دیگری، خارج از مرکز، بدون اجازه صریح شما، باز گو نمی شود. ندرتا، شرایطی وجود دارد که ما این حق را بر خود محفوظ می دانیم که محرمانه بودن را زیر پا بگذاریم. قوانین رازداری حرفه‌ای روانپزشکی و روانشناسی در سراسر دنیا یکسان است و در مرکز مشاوره نیز به دقت رعایت می‌گردد. تنها مسائل فاجعه باری مثل خودکشی و دیگرکشی است که می‌توانند مرزهای این رازداری را در نوردند. لطفا اگر سوالی در این زمینه دارید، با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.