چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

ثبت نام ۳۹ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

435815658_333283.jpg

در راستای جذب دانشجویان خارجی ثبت نام ۳۹ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در ترم جاری انجام گرفته است.

به گزارش مفدا ارومیه؛ غفار آذرنوش مدیرامور دانشجویی دانشگاه با بیان مطلب فوق گفت: تا کنون ۷۰ متقاضی ثبت نام در این دانشگاه وجود داشت که ۳۹ نفر از آنها موفق به ثبت نام شده اند و کلاس های این دانشجویان از ۱۸ آبان ماه آغاز خواهد شد.

آذرنوش با بیان اینکه باید در حوزه بین المللی فعالیت بالایی داشته باشیم، گفت: این دانشگاه با توجه به شرایط فراهم شده و تفاهم نامه منعقده، از کشور عراق نسبت به پذیرش دانشجو اقدام کرده است.

وی تاکید کرد: این نخستین بار است که این تعداد از دانشجوی خارجی مبادرت به ثبت نام در این دانشگاه کرده اند، قبل از این زیر پنج دانشجوی خارجی از کشورهای هند و پاکستان در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده اند.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه خاطرنشان کرد: هم اکنون بسیاری از دانشگاه های کشور نسبت به جذب دانشجوی خارجی اقدام نموده اند که این واحد نیز با توجه به ابلاغ وزارتخانه، با ظرفیت های بالای خود و موقعیت مطلوب می تواند در این مسیر به برنامه های ترسیم شده خود دست پیدا کند.

آذرنوش با بیان اینکه جذب دانشجوی خارجی در راستای بین المللی سازی آموزش‌های دانشگاه انجام می‌گردد، افزود: این مهم از سوی وزارت بهداشت و وزارت علوم مطرح و بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.