جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹

حماسه و وحدت ملی ؛

پاسخ شایسته ملت به بازآفرینی حماسه در گردهمایی وحدت آفرین

22 بهمن

مردم آگاه و استوار ایران امروز در سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی باز هم گردهمایی وحدت بخشی برگزار کردند و پشتیبانی بی دریغشان را از نظام مردمسالاری دینی خود به رخ دوستان و دشمنان کشور کشیدند؛ گردهمایی که در پاسخ به فراخوان رهبری، رییس جمهوری و دیگر مسوولان و نیز مراجع تقلید پرشورتر از هر سال برگزار شد.

در سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب ملت، همه مسیرهای راهپیمایی ایرانیان به یک مقصد ختم شد و آن پایبندی به مطالبات و اهدافی است که نهضت اسلامی را به سوی انقلاب و برپایی نظام جمهوری اسلامی پیش برد.
راهپیمایی امسال از نگاه بسیاری نمایش قدرت مردم و نظام اسلامی در برابر دشمنانی است که هنوز درکی از واقعیات و انگیزه های استقامت و جانفشانی ایرانیان برای حفظ اصول و ارزش‌های انقلابی به دست نیاورده اند.
تنها چند روز از تهدیدهای پوشالی سردمداران تازه کار آمریکایی گذشته و به تعبیر رهبر انقلاب «ملت ایران در روز ۲۲ بهمن پاسخ اقدامات و تهدیدات را خواهند داد.» ؛ ملتی که به گفته رهبری «در طول ۳۸ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مسایل مختلف از جمله دفاع مقدس همواره شاهد یاری خداوند و اتفاقات خارج از محاسبات مادی بوده اند.» و «هیچ دشمنی نمی تواند ملت ایران را فلج کند.»
پیام رهبر انقلاب در این باره همواره ناظر بر دشمن شکنی و اقتدار مردم بوده همچون سخنانی که رهبری در آستانه سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب چنین بیان داشت: «ملت ایران در روز ۲۲ بهمن نشان خواهد داد که زیر بار حرف زور نمی رود و پاسخ هر تحقیر کننده ای را نیز با ضربه متقابل دادند.
به لطف خداوند ملت ایران در ۲۲ بهمن نشان داد هرکسی که بخواهد این ملت را تحقیر کند، با ضربه متقابل مواجه خواهد شد. به فضل الهی، ملت ایران با حضور مقتدرانه و عزم راسخ خود در ۲۲ بهمن، دشمن را به زانو در آوردند.»
«مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دادند ارتباط ناگسستنی با انقلاب، امام و رهبری دارند.»؛ این واقعیتی است که «حسن روحانی» سه روز پیش در پایان نشست سران قوا به زبان راند و از مردم برای حضوری گسترده و با شکوه در راهپیمایی دعوت به عمل آورد.
رییس جمهوری تاکید کرده که «ملت ما عزتشان را و راه صحیح استقلال و حاکمیت ملی را در سایه انقلاب اسلامی می بینند» و «هر سال راهپیمایی مردم شکوهمندتر از سال های قبل به وقوع می پیوندد.»
روحانی با اشاره به شرایطی که امسال در منطقه و جهان شاهد آن هستیم چنین اظهار کرد : «ضروری است که بیش از هر روز با ایستادگی بر اهداف انقلاب و وحدت، در ‏برابر توطئه‌های بیگانگان بایستیم.»

همچنان که رییس جمهوری بیان داشته در کنار ایستادگی بر اهداف انقلاب، نمایش وحدت دیگر هدفی است که مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه آن را به تحقق رساندند و این حرکت ملت را باید الگویی به ویژه برای همه مسوولان، چهره ها و جریان های سیاسی برشمرد.
در کنار تهدیدهای جهانی و منطقه ای که طی چهار دهه گذشته کیان نظام اسلامی و مرزهای میهن را هدف گرفته، کشور با چالش هایی جدی همچون اختلافات سیاسی یا به عبارتی سیاست زدگی شماری از نخبگان و گروه ها روبرو و آسیب هایی چون فساد اقتصادی معدودی از منفعت طلبان، کم توجهی برخی به مطالبات مردمی، آفت های فرهنگی-اجتماعی و در مجموع مصالح ملی را شاهد بوده است. این در حالی است که مردم ایران در صحنه های گوناگون مسوولیت پذیری، قدرشناسی، همیاری و دلسوزی خود برای جامعه و کشورشان را به اثبات رسانده‌اند.

امروز نیز پاسخ مردم به فراخوان رهبری، منتخبان و مسوولان و مراجع تقلید همچون گذشته حضوری پرشور برای نمایش وحدت و پشتیبانی از نظام مردمسالاری دینی بود؛ حضوری که خود پاسخی شایسته شان، آگاهی، بیداری و موقعیت شناسی یکایک آنان می طلبد و ثمره آن ناامیدی دشمنان ملک و میهن از شکست نظام انقلابی و حامیان استوار آن خواهد بود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.