جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۹

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در اجلاس روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور عنوان کرد:

پوشش اسکان خوابگاه دانشجویان متقاضی در سال آینده افزایش می یابد/ افزایش مشارکت اساتید، کارمندان و دانشجویان در فعالیت‌های قرآنی

دکتر محمدرضا فراهانی

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بیست و پنجمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور که در بندرعباس برگزار شد، طی سخنانی به تشریح مهمترین برنامه‌های عملیاتی این معاونت در سال ۹۶ پرداخت.

به گزارش مفدا به نقل از وبدا، دکتر محمد رضا فراهانی چهارشنبه ۲۰بهمن‌ماه در بیست و پنجمین اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور در بندرعباس، اظهار داشت: افزایش مشارکت اجرایی دانشجویان، افزایش پوشش اسکان خوابگاه دانشجویان متقاضی، تعمیر و بازسازی خوابگاه‌های دانشجویی، استانداردسازی صنعتی آشپزخانه، ارتقای سلامت‌روان با افزایش پوشش غربالگری و برنامه‌های پیشگیرانه و افزایش مشارکت دانشجویان در طرح سلامت‌روان از مهمترین اهداف کمی فعالیت‌های حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی در سال آینده خواهد بود.

وی توسعه تعمیق فرهنگ اسلامی- ایرانی در دانشگاه را شامل مواردی چون افزایش سرانه آموزش های فرهنگی دانشجویان، افزایش نرخ مشارکت دانشجویان فعال در نهادهای فرهنگی دانشگاه‌ها در فعالیت‌های فرهنگی، افزایش سرانه اردوهای فرهنگی دانشگاهیان، تشکیل جلسات قانونی طبق اسناد بالا دستی و اجرای کامل مصوبات ستادی و دانشگاهی دانست.

فراهانی تصریح کرد: فعالیت‌های قرآنی این معاونت در سال آینده بر روی افزایش مشارکت اساتید، کارمندان و دانشجویان در فعالیت‌های قرآنی و افزایش سرانه آموزش های قرآنی متمرکز است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افزود: آسیب شناسی برنامه عملیاتی سال ۹۵ و بازخورد گیری از دانشگاه‌ها جزء فرآیند تدوین برنامه مشارکت سال ۹۶ با مشارکت دانشگاه‌ها بوده است.
معاون وزیر بهداشت در این اجلاس نقاط قوت و مزایای برنامه عملیاتی سال ۹۶ معاونت فرهنگی و  دانشجویی وزارت بهداشت را ارتقای فرهنگ، دانش و مهارت برنامه‌ریزی در حوزه ستاد، صف و همچنین تدوین برنامه‌های مشخص و جامع عنوان کرد.

وی با اعلام سیاست‌های حاکم بر تدوین برنامه‌های عملیاتی مشترک اظهار داشت: درج برنامه‌های اولویت‌دار، مبنا قراردادن اهداف کلی، تمرکززدایی در برنامه‌ریزی و تغییرات و اصطلاحات برنامه عملیاتی سال ۹۶ نسبت به سال گذشته و واقعی کردن تاریخ‌ها و بازه‌های زمانی، از اقدامات بسیار مهم و اساسی برنامه عملیاتی سال آینده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.