جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۸

دبیر ستاد اردوهای جهادی دانشکده علوم پزشکی آبادان:

۱۳۶۰ ساعت شیفت در درمانگاه بیمارستان صحرایی شلمچه انجام شد

آبادان

دبیر ستاد اردوهای جهادی دانشکده علوم پزشکی آبادان عنوان کرد: ستاد اربعین باحضور دانشجویان، اساتید، اعضای هیئت‌علمی و کارمندان دانشکده علوم پزشکی آبادان شکل گرفت و ۲۳۰ نفر از دانشجویان برای حضور در ستاد اربعین ثبت نام کردند که در مجموع ۱۳۶۰ ساعت شیفت در درمانگاه بیمارستان صحرایی شلمچه داشتند.

به گزارش مفدا، محمدرضا الهی؛ مدیر فرهنگی دانشکده علوم پزشکی آبادان درباره فعالیت‌های ستاد اربعین در این دانشکده، به خبرنگار مفدا گفت: بعد از تجربه موفق حضور دانشجویان و اساتید در موضوع سیل خوزستان در ابتدای امسال، ستاد اربعین در خوزستان با مسئولیت دانشگاه آبادان در مرز شلمچه تاسیس شد و به سرعت آغاز به کار کرد. در این ستاد از ظرفیت‌های دانشجویی نهایت بهره را بردیم، به طوری که ۲۳۰ نفر از دانشجویان برای حضور در ستاد اربعین ثبت‌نام کردند که به عنوان بازرسان سلامت در گیت‌های ورود و خروج و درمانگاه بیمارستان صحرایی شلمچه فعالیت داشتند.

مدیر فرهنگی دانشکده علوم پزشکی آبادان درباره هدف از تشکیل ستاد اربعین و حضور دانشگاهیان در شیفت‌های بیمارستان صحرایی شلمچه اشاره کرد: خوشبختانه با تلاش دانشجویان و دانشگاهیان در مرز شلمچه بیماری واگیر خاصی مشاهده نشد. بخشی از عدم‌مشاهده بیماری‌های واگیردار به دلیل دقت دانشجویان و تاکید ریاست دانشکده علوم پزشکی آبادان در موضوع رعایت بهداشت بود.

وی اضافه کرد: بسیاری از دانشجویان امروز همکاران آینده ما محسوب می‌شوند که در بخش‌های بهداشت و سلامت فعالیت خواهند داشت. حضور دانشجویان در شیفت‌های شلمچه یک دوره کارآموزی برای ورود آن‌ها به محیط کار بود. خوشبختانه دانشجویان از اعتمادی که به آن‌ها شد خوشحال و خرسند بودند. البته در کنار آن‌ها اساتید، اعضای هیئت علمی و کارمندان دانشگاه آبادان حضور داشتند که به راهنمایی و آموزش دانشجویان می‌پرداختند.

دبیر ستاد اردوهای جهادی دانشکده علوم پزشکی آبادان درباره بازه زمانی فعالیت ستاد اربعین این دانشکده علوم پزشکی بیان کرد: این ستاد حدود ۵۰ روز به فعالیت پرداخت اما در ۲۰ روز منتهی به اربعین که تعداد زوار افزایش یافت کار این ستاد هم بیشتر وبیشتر شد. فعالیت ستاد اربعین علاوه بر بعد بهداشتی، فرهنگی و مذهبی فعالیتی برای استفاده از ظرفیت بالای دانشجویی بود.

الهی درباره وجه فرهنگی و معنوی فعالیت این ستاد گفت: با توجه به این که اعزام زوار خارجی از کشورهای پاکستان؛ هندوستان و... صرفا از مرز شلمچه صورت می‌گرفت اتفاقات فرهنگی مختلفی در مرز شلمچه در جریان بود. ما از نزدیک مشاهده کردیم که زائران امام سوم به یک کشور و یک نژاد و رنگ تعلق ندارند. یکی از نکات جالب توجه این بود که موکب‌های بزرگ در کنار بیمارستان صحرایی ما توقف می‌کردند و فضای معنوی و فرهنگی خاصی را پدید آوردند.

او ادامه داد: دانشجویان بسیاری برای حضور در این ستاد به ما درخواست دادند و تقاضا داشتند که در آن فضای معنوی حضور داشته باشند اما متاسفانه شیفت‌ها پر بود و ما نتوانستیم به سیل درخواست‌های جمعیت دانشجویان مشتاق پاسخ دهیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.