شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹

قهرمان کشتی و دبیر انجمن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

با نظم و برنامه‌ریزی دقیق می‌توان به هدف‌مان برسیم

ورزشکار

قهرمان کشتی و دبیر انجمن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت:با یک برنامه ریزی دقیق و داشتن نظم، می‌توان هر دو هدف تحصیل و فعالیت ورزشی را پیش برد.

به گزارش مفدا بوشهر، به مناسبت هفته تربیت بدنی به سراغ دانشجویان ورزشکار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر رفتیم و در مورد فعالیت‌های ورزشی، سبک زندگی، تحصیل و... با آنها گفت و گو کرده‌ایم. یکی از این دانشجویان موفق در عرصه ورزش، " محمد نجفی" است. نجفی دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دبیر انجمن ورزش های قهرمانی دانشگاه و قهرمان کشتی در سیزدهمین المپیاد ورزشی وزارت بهداشت است. با وی گفت و گویی کرده ایم که از نظر می گذرد.

مفدا بوشهر: آقای نجفی خودتان را معرفی کنید؟

محمد نجفی دانشجوی رشته پزشکی ورودی ۹۶ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، قهرمان کشتی وزن ۱۲۵ کلیو گرم سیزدهمین المپیاد ورزشی و دبیر انجمن ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هستم.

مفدا بوشهر: چطور شد که به سمت ورزش کشتی رفتید؟

در کودکی جنب و جوش، فعالیت زیاد و حجم بالای بدنم _تپل بودم_ (باخنده) یک سری ورزش های خاص را می توانستم انجام بدهم؛ من ازبین آنها کشتی را انتخاب کردم. بطور حرفه ای از سال ۹۱ کشتی آزاد را شروع کرده  (البته کشتی فرنگی هم کار کرده ام) و  در آخرین مسابقات هم در رشته آزاد شرکت کردم. هم اکنون حدود هفت سال است که در این رشته مشغول به فعالیت هستم.

مفدا بوشهر: با توجه به اینکه در رشته پزشکی مشغول به تحصیل هستید، فعالیت های ورزشی شما با درس هایتان تداخل داشته است؟

بله خیلی وقت ها تداخل داشته است. اما با یک برنامه ریزی دقیق و داشتن نظم، می توان هر دو هدف را پیش برد. من بسیار به ورزش علاقه داشته ام و درس هم از اولویت های من بوده است. داشتن علاقه انگیزه ای بوده است که به برنامه هایم پایبند باشم. گاهی هم پیش می آید که در دوره ای مانند المپیاد ورزشی، ورزش را نسبت به درسم اولویت قرار داده و بعد جبران کرده ام.

مفدا بوشهر:‌ پرداختن به ورزش چقدر در تحصیل شما تاثیر گذار بوده است؟

یکی از ویژگی های ورزش، نشاط آور بودن آن ست. علارغم خستگی های تمرین، شادابی و نشاطی که پس از ورزش حس می کنیم، باعث افزایش روحیه و انگیزه ما می شود. این حال خوب بسیار در داشتن روابط اجتماعی موفق و زندگی متعادل و پر انرژی تر کمک می کند.

مفدا بوشهر: انتظار شما بعنوان یک ورزشکار و دانشجو از دانشگاه چیست؟

دانشجو زمان می گذارد و تلاش می کند در جهت کسب مقام و اعتبار برای دانشگاه؛ از دانشگاه هم انتظار دارد که از همه نظر او را حمایت کند. این حمایت باعث امنیت خاطر دانشجو می شود و با خیالی آسوده تر به فعالیت های خود می پردازد. در ابتدای شروع به فعالیتم در دانشگاه امکانات چندانی وجود نداشت. اما با تلاش رییس اداره ورزش سالن بدنسازی تجهیز شد. کیفیت سالن ارتقا پیدا کرد. هم اکنون با حمایت مجموعه اوضاع بهتر شده است و امیدورام در ادامه همچنان ادامه داشته و حمایت های بیشتری از دانشجویان ورزشکار شود.

مفدا بوشهر: برای آینده چه چشم اندازی مقابل خود ترسیم کرده اید؟

فارغ از وعده هایی مالی داده و محقق نشده، من با علاقه و حس درونی خودم به این ورزش پرداخته ام. در ادامه هم به همین شکل با انگیزه دلم می خواهد ادامه دهم.

مفدا بوشهر:‌ خانواده شما تا چه اندازه حامی و همراه شما بوده اند؟

خانواده ام همیشه حامی و تشویق کننده من بوده اند. بعضی از مواقع مادرم نگرانی های خاص خودش را در خصوص تحصیل و وضعیت جسمانی ام داشتند اما بطور کلی حامی خوبی برایم بوده اند.

کلام آخر...

گلایه ای دارم از برخی دانشجویان  دانشگاه که علارغم داشتن استعداد ورزشی، اهمیت چندانی به این مقوله نمی دهند. با بی تفاوتی برخورد می کنند دقیقا نمی دانم علت این موضوع چیست شاید حمایت بیرونی از آنها نمی شود یا حس درونی قوی ندارند؛ اما حیف است که به این همه استعداد پرداخته نشود. با تقویت انگیزه های درونی و همچنین در نظر گرفتن  پاداش، تشویق یا حمایت جدی از طرف دانشگاه؛ شاید دانشجویان با استعداد در این زمینه ترغیب شده و به ورزش روی آورند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.