شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱

دکتر اکبر عبداللهی اصل در پنل آینده شغلی در داروسازی در دانشکده داروسازی درخواست کرد؛

کارهای هیجان دار انجام دهید و بر جسارت خود بیفزایید

پنل آموزشی داروسازی

مدیر کل اسبق دارو و مواد مخدر سازمان غذا و داروی کشور با بیان اینکه مهارت افزایی در دوران دانشجویی از شروط موفقیت در آینده است، گفت: از شما می خواهم کارهای هیجان دار انجام دهید و بر جسارت خود بیفزایید؛ زیرا که آدمی دارای جسارت نباشد در طول مسیر زندگی اش نمی تواند اقدامات بزرگی را رقم زند. 

به گزارش مفدا تبریز، پنل اول از سری پنل های آینده شغلی در داروسازی به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سالن رازی این دانشکده برگزار شد. 

این پنل با عنوان «چالش ها و راهکارها» و با محورهای «آموزش» و «فرصت شغلی» با حضور دکتر رسول دیناروند، معاون اسبق وزیر بهداشت، دکتر اکبر عبداللهی اصل، مدیر کل اسبق دارو و مواد مخدر سازمان غذا و داروی کشور، دکتر محمدرضا سیاهی، رئیس مرکز رشد فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و دکتر محمدمهدی مجاهدیان، دبیر اسبق سمینار دانشجویان داروسازی سراسر کشور (IPSS) و استقبال دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته در قالب سخنرانی مدعوین و پرسش و پاسخ برگزار شد. 

دکتر اکبر عبداللهی اصل با اشاره به اینکه چند سال پس از فارغ التحصیلی بسیاری از آموخته های دوران دانشگاه از یاد داروسازان خواهد رفت، گفت: در کوریکولوم آموزشی واحدهای آموزشی عمومی و اختصاصی لازم در اختیار دانشجویان قرار نمی گیرد.

مدیر کل اسبق دارو و مواد مخدر سازمان غذا و داروی کشور با بیان اینکه واحدهای عمومی لازم چون رفتار مناسب در مواجهه با معتاد در نظام آموزشی ما جایی ندارد، ادامه داد: واحدهای تخصصی که سبب افزایش مهارت داروسازان در عرصه صنعت گردد نیز در این نظام آموزشی پیش بینی نشده است. 

هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه در کوریکولوم آموزشی در مواجهه با مفاهیم جدید چون هوش مصنوعی فاقد واکنش مناسب است، افزود: کوریکولوم آموزشی در هر دو صورت لحاظ گرایش های مختلف در رشته داروسازی یا حالت غیرگرایشی که امروز در حال اجرا است، دارای مشکلات بسیاری است. 

وی در پاسخ به انتقاد دانشجویان به پولی شدن صندلی های دانشگاه گفت: دانشجویی که از دانشگاه های خارج از کشور می آید و می خواهد با پول مدرکی بگیرد، رقیبی جدی برای شما در زمینه شغلی نخواهد بود. 

دکتر اکبر عبداللهی اصل روش سوال پرسیدن را هنر دانست و ادامه داد: برای رسیدن به هدف بایستی پرسشگر باشید و سوالات شما لازم است به صورت هنرمندانه طرح گردد. 

مدیر کل اسبق دارو و مواد مخدر سازمان غذا و داروی کشور در ادامه سخنانش از دانشجویان خواست با انجام تست های شخصیتی، خود را بشناسند  و افزود: یکی از معیارهای هوش، خودشناسی است و برای داشتن شغلی خوب در آینده بایستی در شناخت خود بکوشیم. 

هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه مهارت افزایی در دوران دانشجویی از شروط موفقیت در آینده است، گفت: از شما می خواهم کارهای هیجان دار انجام دهید و بر جسارت خود بیفزایید؛ زیرا که آدمی دارای جسارت نباشد در طول مسیر زندگی اش نمی تواند اقدامات بزرگی را رقم زند. 

وی در ادامه از دانشجویان خواست در کار حرفه ای خود انتفاع مادی را حتما مد نظر قرار دهند و در کارهای اجتماعی، نگاهی به انتفاع مادی نداشته باشند و گفت: در مطالعه دروس دانشگاهی جدیت داشته باشید و در عین حال مطالعات غیر درسی را جزء لاینفک زندگی خود قرار دهید. 

دکتر اکبر عبداللهی اصل در بخش پایانی سخنانش به توضیح شتابنده ها پرداخت و بیان کرد: شتابدهنده یک سازمان منسجم و مشخصی است که در آن افراد و تیم‌های دارای طرح نوآورانه و فناورانه را انتخاب کرده و در یک دوره چند ماهه به آنها خدماتی از قبیل فضای کاری تجهیز شده، آموزش، مشاوره، مربی‌گری، سرمایه اولیه و ارتباط با شبکه سرمایه‌گذاران ارائه می‌شود. هر تیمی که موفق به اتمام دوره شتابدهی شود، تبدیل به شرکتی نوپا می‌شود که شتابدهنده به ازای خدمات ارائه شده، درصدی از سهام آن شرکت نوپا را از آن خود می‌کند. بر این اساس شتابدهنده‌ها حلقه واسط بین کسب و کارهای نوپا و سرمایه‌گذاران جسورانه هستند.

وی در مورد اهداف شتابنده ها هم گفت: هدف یـک شتابدهنده آن است که اولا مجموعه ای از شرکتهای نوپا را مشابه یک دوره دانشگاهی، به صورت همزمان وارد یک دوره شتابدهنده کنند و دوما با نقش کاتالیزوری، فرآیند موفقیت یا شکست آنها را در یک دوره سریع چندماهه ارزیابی کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.