چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایلام منصوب شد

246

طی حکمی از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، "دکتر افسانه رئیسی‌فر" به عنوان مدیر فرهنگی این دانشگاه منصوب شد.

به گزارش مفدا ایلام، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، دکتر اسد میرزائی در مورد انتخاب مدیر فرهنگی دانشگاه گفت: دکتر افسانه رئیسی‌فر یکی از بانوان خوش‌نام، فعال و خوش‌فکر در دانشگاه ما و دانشکده پرستاری و مامایی است که علیرغم میل باطنی که داشتند، ایشان را مجاب کردیم تا در سمت مدیر فرهنگی فعالیت داشته باشد.

دکتر میرزائی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه، عنوان داشت: کار فرهنگی بسیار ظریف، حساس و پیچیده است و دامنه فعالیت بسیار وسیعی دارد و انتظار دارم که دکتر رئیسی‌فر در چارچوب آیین‌نامه‌های فرهنگی، برنامه‌های نظام و دولت و هنجارهایی که داریم و نیز توجه به شرع و عرف در جامعه و براساس نقشه مهندسی فرهنگی کشور بتواند مفید و مثمر ثمر باشد.

وی ضمن تشکر از زحمات کیومرث مهدیان که در غیاب مدیر فرهنگی امورات را برعهده داشت، ادامه داد: امیدوارم خانم رئیسی‌فر بتوانند به بهترین نحو و مثل اکنون که روابط خوبی با همکاران و دانشجویان و گروه‌های دانشجویی در خصوص کار فرهنگی دارند، این رویه را ادامه داده و باعث ترغیب و فعالیت بیشتر آنها به فعالیت‌های فرهنگی شوند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی نیز ضمن تشکر از تمام کسانی که قبل از خانم رئیسی‌فر در سمت مدیر فرهنگی فعالیت داشته‌اند، اظهار داشت: مهمترین امور در طول تاریخ بشر از نظر اهمیت در کلام، در واقعیت و در تجربه، بحث فرهنگ و کارهای فرهنگی و اعتقادات و باورهاست.

حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر هاشمی با بیان اینکه هر کسی در هر جایی که قرار می‌گیرد، ظرافت‌ها و روش‌های خاص خود را دارد، گفت: پیشرفت و روند کارهای فرهنگی برخلاف کارهای فیزیکی که می‌توان پیشرفت کار را مشاهده کرد، خیلی ملموس نیست و در حوزه فرهنگ، بسیاری از امور اصلاً قابل رؤیت نیستند.

وی با بیان اینکه اولین و مهمترین مسأله فرهنگی ما دفاع از نظام است، تصریح کرد: دفاع از نظام یعنی هر مسئولی و با هر سمتی در کشور در حوزه کار فرهنگی، وظیفه اولش این است که از تمامیت و ارزش‌های نظام و شاکله فرهنگی و همه چارچوب‌ها و خط مشی‌های تعیین شده، دفاع همه جانبه داشته باشد.

هاشمی ادامه داد: دفاع از نظام، دفاع از مصادیقی است که نظام در راستای آنها تحقق پیدا کرده و آن مصادیق است که نظام را حفظ می‌کند، یعنی اگر از آن مصادیق دفاع کردیم، گام در مسیری نهاده‌ایم که به بالندگی و تمدن‌سازی کمک می‌کند.

حجت‌الاسلام هاشمی اضافه کرد: مهمترین کار فرهنگی در دانشگاه، بحث تقویت روحیه انقلابی و جهادی و تقویت اعتماد به نفس است و اینکه در حوزه کار فرهنگی منفعل نباشیم و فعال عمل کنیم.

وی در پایان، ضمن تبریک انتصاب دکتر رئیسی‌فر به عنوان مدیر فرهنگی، برای وی آرزوی توفیق و از تمام کارکنان دانشگاه خواست تا با وی همکاری لازم را داشته باشند.

مدیر جدید فرهنگی دانشگاه هم با اشاره به ایام اربعین حسینی، گفت: با توجه به اینکه در بازه بزرگترین فعالیت فرهنگی کشور و در ایام اربعین حسینی قرار داریم، قبول این مسئولیت را به فال نیک می گیرم و امیدوارم که بتوانم پاسخ اعتمادی که از طرف مجموعه دانشگاه به بنده شده است را به نحو احسن بدهم.

دکتر افسانه رئیسی فر ادامه داد: من خیلی اهل حرف و شعار نبوده و نیستم و معتقدم که در میدان عمل باید برنامه ها و توانایی‌های خود را اثبات کرد و امیدوارم که با یک برنامه ریزی صحیح و منطقی بتوانیم در راستای اهداف ترسیم شده فرهنگی دانشگاه قدم برداریم.

رئیسی فر ادامه داد: یکی از ویژگی‌های بنده انرژی زیاد است و امیدوارم که بتوانیم از این انرژی در کنار تجربه همه همکارانی که در معاونت فرهنگی و دانشجویی استفاده کنیم و وقایع یا فعالیت‌های فرهنگی درون دانشگاه را تبدیل به فرآیند کنیم و فعالیت‌های مقطعی و ناگهانی را کمتر کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.