شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۴

به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)؛

از بانوان دانشگاه علوم پزشكی كاشان تجلیل شد

روز زن در دانشگاه علوم پزشکی کاشان

به همت امور بانوان و با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشكي كاشان، آیین بزرگداشت روز زن همراه با تقدیر از بانوان منتخب این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، دکتر محمد حسین اعرابی رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در این مراسم با اشاره به شروع سال جدید اظهار داشت: شما دانشگاه را به عنوان خانواده خود دانسته و همراه و همیار دانشگاه باشید.

وی با اشاره به اینکه امروز به عنوان روز جهانی بهداشت با شعار "غلبه بر دیابت" است گفت: بیماری دیابت یکی از معضلات جدی در کشور و در زمره بیماری‌های غیر واگیر است.

اعرابی لازمه پیشگیری از دیابت در جامعه را تغییر روش زندگی برشمرد و افزود: همکاری و تعامل تمامی همکاران دانشگاهی در پیشگری از این بیماری تاثیر بسزایی دارد.

دکتر حمیدرضا گیلاسی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشكي كاشان نیز در این آیین، ضمن تبریک روز میلاد حضرت زهرا و روز زن، از زحمات تمامی همکاران و کارکنان زن دانشگاه در سال گذشته تقدیر و تشکر کرد.

وی نقش زن را به عنوان محور خانواده عنوان کرد و افزود: زن با نقش همسری و مادری نقش کلیدی در این زمینه دارد و همچنین از نظر اجتماعی در سازندگی جامعه بسیار موثر است.

دکتر طاهره مازوچی مشاور رییس دانشگاه علوم پزشكي كاشان در امور بانوان نیز در  این مراسم ضمن تبریک روز میلاد حضرت زهرا و روز مادر و زن، به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" گفت: باید اقتصاد کشور از وابستگی به نفت کم شود که در صورت افزایش تحریم‌ها بتوانیم از این بحران به  آسانی عبور کنیم.

مازوچی یادآور شد: ما خوشحالیم که روز میلاد حضرت زهرا (س) به عنوان روز زن نامگذاری شده است و انشاالله زندگی خود را با معیار قرار دادن زندگی حضرت زهرا (س) تطابق دهیم و زندگی خودمان را به زندگی حضرت زهرا نزدیک کنیم.

حجت الاسلام شاه فضل مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در این مراسم با اشاره به داستان حضرت مریم (س) ایشان را اسوه پاکدامنی دانست و اظهار داشت: مقام زن با ایمان و تقوا به حد اعلا می رسد.

گفتنی است در پایان مراسم به رسم یاد بود از بانوان منتخب دانشگاه با اهدای لوح تقدیر و هدیه تجلیل شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.