دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰

همایش «فصل نو، فصل همدلی و فصل نشاط علمی»ویژه ورودی های جدید سال تحصیلی۹۹ -۹۸دانشگاه علوم پزشکی مشهدبرگزار شد

پورحسيني-مشهد

دانشجویان ورودی جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد امروز در مراسم آغازین سال تحصیلی جدید «فصل نو، فصل همدلی فصل نشاط علمی»شرکت کردند و رسماً ورود خود به این دانشگاه را آغاز نمودند.

به گزارش مفدا مشهد،صبح امروز  ۸ مهر ۹۸دانشجویان ورودی جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد از ساعت ۸ صبح در تالار رازی واقع دانشکده بهداشت این دانشگاه دور هم جمع شدند تا ازنزدیک به سخنان رییس این دانشگاه گوش فرا دهند.،
در این مراسم که علاوه بر رییس دانشگاه، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و معاونین آموزشی و فرهنگی دانشجویی نیز حضور داشتند دانشجویان نو ورود پس از استماع نوای ملکوتی قرآن، به احترام نام بلند آوازه ایران به پا خواستند و همگی یک صدا سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران را زمزمه کردند، قرائت صلوات خاصه امام رضا (ع) توسط دانشجویان روح معنوی خاصی به همایش بخشید. 
 در ادامه دکتر محمدرضا دارابی در جمع دانشجویان حاضر شد و طی سخنانی ورود این عزیزان را به دانشگاه علوم پزشکی مشهد تبریک گفت و خواستار بهره مندی هر چه بیشتر ایشان از فضای علمی آموزشی و فرهنگی دانشگاه شد.

خیر مقدم مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و معاون آموزشی دانشگاه و بیان خاطرات یکی ازاساتید پیش کسوت نیز در برنامه های همایش گنجانده شده بود.

با توجه به اینکه یکی از اهداف برگزاری این همایش، ایجاد فضای مناسب جهت آشنایی با فعالیت های فرهنگی وعلمی  دانشجویان و تقویت روحیه گروهی برای شرکت در برنامه‌های مختلف فرهنگی دانشگاه بود، در خلال برنامه‌های این آیین، کلیپ‌هایی از فعالیت کانون‌ها و انجمن‌های علمی  و تشکل‌های دانشجویی در سالن همایش به نمایش در آمد.
لازم به ذکر است؛ علاوه بر نمایش کلیپ‌های عملکرد تشکل‌ها و کانون‌ها، دانشجویان ورودی جدید پس از پایان مراسم از غرفه‌های ایجاد شده در محوطه دانشکده بازدید به عمل آوردند و از نزدیک با فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری، تشکلهای دانشجویی و انجمن های علمی آشنا شدند.   
   

                                                                
         
 گفتنی است؛ همزمان با برگزاری این همایش، والدین دانشجویان نو ورود نیز در تالار ابن سینا حضور بهم رساندند و مسئولین دانشگاه موارد صنفی رفاهی ، آموزشی و قوانین و مقرراتی را که دانستن آنها برای خانواده ها ضروریست را برای ایشان بیان نمودند و خانواده ها در جریان برنامه های دانشگاه در خصوص فرزندان خود قرار گرفتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.