یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۹

به مناسبت دهه فجر و با تکریم شهدای مدافع حرم:

آیین گشایش جشنوارهء ورزشی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار گردید

آیین گشایش مسابقات دهه فجر

دکتر صفرپور گفت: بر اساس آمار و مستندات موجود، ما هیچ روز بدون ورزشی را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نداشته ایم و این خود مایه فخر و افتخار ماست.

بنابه گزارش مفدا شیراز، آیین گشایش جشنوارهء بزرگ ورزشی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز موسوم به جام دهه فجر با تکریم و تعظیم مقام شامخ شهدای مدافع حرم برگزار گردید.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر گفت: این جشنواره بزرگ ورزشی که در تقویم مصوب مدیریت تربیت بدنی دانشگاه ثبت و هر ساله اجراء خواهد گردید به منظور تعظیم ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و نیز تکریم مقام شامخ شهدای مدافع حرم و خانواده های محترم آنان برنامه ریزی و اجراء شده است.

دکتر کوروش عزیزی که در آیین گشایش این جشنواره سخن می گفت، ضمن تبریک حلول دهه فجر انقلاب اسلامی به حضار، ادامه داد: عمر پر برکت انقلاب اسلامی کم کم به چهل سالگی نزدیک       می گردد و همگان می دانیم که 40 سالگی اوج بلوغ و پختگی هر فردی محسوب شده و خداوند را شاکریم که شاهد بالندگی و اوج اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی در این ایام هستیم.

وی اظهار داشت: جشنوارهء ورزشی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی استان فارس این امکان را برای شاغلین در واحدهای مختلف این دانشگاه ایجاد می نماید تا کسانی که بخاطر مشغله فراوان کاری و شغلی، امکان کمتری را برای پرداختن به امر ورزش داشته و تحرک فیزیکی کمتری دارند در این ایام فرصت یافته تا بهتر و بیشتر به این موضوع پرداخته و امیدوار هستیم تا بعد از پایان این جشنواره نیز این تحرکات ادامه یافته و ورزش را ادامه دهند.

دکتر عزیزی در پایان، پیشنهاد داد زمین بلا استفادهء کنار سالن بدنسازی مجتمع ولایت نیز به سرانهء اماکن ورزشی دانشگاه افزوده شده و با ساخت آن، امکان استفاده هر چه بیشتر از این فضا را ایجاد نمایند.

در همین مراسم، ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با تبریک ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: اینکه شاهد هستیم که موضوع ورزش و تربیت بدنی در همه ابعاد، اعم از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه در حال پیشگیری و پیشرفت است بسیار جای خرسندی دارد.

دکتر محمد هادی ایمانیه با تقدیر از خانواده های بردبار و ایثارگر شهدای مدافع حرم، ادامه داد: شهدای بزرگوار مدافع حرم با ایثار و از خود گذشتگی تمام باعث شده اند تا خطوط مقدم جنگ با دشمنان به هزاران کیلومتر دورتر از خاک مقدس کشورمان منتقل شده و خصم خیره سر را در همان جا زمینگیر نموده اند.

وی با پذیرش پیشنهاد معاون فرهنگی دانشگاه مبنی بر استفاده از زمین واقع در کنار سالن ورزشی مجتمع ولایت، اعلام داشت: انشاالله پس از آماده شدن این مکان ورزشی، نظر به ایثار و از خودگذشتگی شهدای مدافع حرم، آن را به سالن شهدای مدافع حرم مسمی خواهیم نمود.

در ادامه مراسم، دکتر حیدر صفرپور به پشت تریبون رفت.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه نیز ضمن خوش آمدگویی به همه حاضرین بویژه خانواده معظم و معزز شهدای مدافع حرم اظهار داشت: شهدای مدافع حرم از عزیزترین و زیباترین مواهب زندگی گذشتند تا کشور ما در امان بوده و مردم ما در امنیت زندگی کنند.

وی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مدیریت تربیت بدنی دانشگاه، ادامه داد: بر اساس آمار و مستندات موجود، ما هیچ روز بدون ورزشی را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نداشته ایم و این خود مایه فخر و افتخار ماست.

صفرپور، توانمندسازی نیروهای تربیت بدنی را یکی از اصول کاری این اداره ذکر کرده و گفت: در حال حاضر برنامه ریزی اصولی و منسجمی را برای توانمندسازی و آموزش رابطین تربیت بدنی آغاز نموده ایم که قطعا در آیندهء نزدیک شاهد ثمر دهی این طرح در سطح استان خواهیم بود.

در ادامه این برنامه که با حضور ریاست و چند تن از معاونین دانشگاه برگزار گردید از خانواده دو تن از شهدای مدافع حرم تقدیر و تشکر به عمل آمد.

تقدیر و اهداء جوائز به برترین های ورزش استان، اهداء گل به چند تن از آتش نشانان ایستگاه های آتش نشانی شیراز، اجرای حرکات نمایش رزمی توسط رزمی کاران استان فارس، نمایش ورزشی توسط دانش آموزان دختر مدرسه علوم پزشکی و مولودی خوانی و تواشیح از دیگر بخش های این آیین گشایش بود.

جشنواره ورزشی دهه فجر کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با حضور تیم ها و شرکت کنندگان متعدد از سراسر استان فارس و در ده رشته در رده های آقایان و بانوان تا پایان بهمن ماه جاری ادامه خواهد یافت.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.