یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۶

موگهی در یکصد و چهل و چهارمین جلسه شورای فرهنگی اجتماعی دانشگاه:

ملت ایران در انقلاب اسلامی توانستند با هدایت امام راحل یک الگوی اداره کشور به جهانیان عرضه کنند.

لل

چهارشنبه 13 بهمن ماه 95 یکصد و چهل و چهارمین جلسه شورای فرهنگی اجتماعی دانشگاه با حضور دکتر اسماعیل ایدنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، حجت الاسلام والمسلمین آیت عادلی نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر ساسان موگهی معاون فرهنگی و دانشجویی و دبیر شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و دیگر اعضای شورا در دفتر معاون فرهنگی و دانشجویی تشکیل شد.

دکتر ساسان موگهی دبیر شورای فرهنگی اجتماعی دانشگاه در این جلسه با گرامی داشت ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ایران و تسلیت شهادت آتشنشانان حادثه پلاسکو گفت: ایام الله مبارک فجر که براستی انقلاب نور بود در دنیای ظلمانی باعث شد عزت و آبروی دوباره جامغه اسلامی ایران برگردد.

وی ادامه داد: این پیروزی بزرگ با راهنمایی و هدایت حضرت امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب انجام شد و در واقع این انقلاب بیش از آنکه در بعد اقتصادی باشد و انتظار دگرگونی اقتصادی را نباید از آن داشت  زیرا که بیشتر یک انقلاب فرهنگی بوده است.

موگهی در ادامه افزود: در واقع با این انقلاب ملت ایران توانست هویت مستقل دینی خود را که طی سالیان از بین رفته بود را دوباره بدست آورد و مردم توانستند با جمهوریت با رای خود برای سرنوشت تصمیم بگیرند و در بحث اسلامیت نیز در واقع توانستیم یک الگوی اداره کشور ها توسط امام راحل طراحی کنیم و به جهانیان عرضه نماییم.

دبیر شورای فرهنگی د انشگاه با اشاره به رحلت جانسوز آیت الله هاشمی رفسنجانی طی ماهی که گذشت بیان داشت: به گواه دوست و دشمن آیت الله هاشمی یکی از ستون های انقلاب اسلامی بودند که از میان ما به دیار باقی شتافتند و با گذشت زمان خلاء نبودنش را احساس خواهیم کرد.

در ادامه جلسه بعد از بحث، تبادل نظر و اخذ آراء به استفاده از آلات موسیقی در دو برنامه انجمن اسلامی پیرو خط امام طبق چهارچوب آیین نامه برنامه موسیقیای مصوب شورای اسلامی شدن دانشگاه های کشور موافقت شد.

همچنین  در ادامه درخواست روابط عمومی دانشگاه مبنی بر اینکه در صورت وفات یکی اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان پردیس دانشگاه مراسم ترحیمی در مسجد امام خمینی(ره) دانشگاه برگزار شود مورد بررسی قرار گرفت که نهایتا مورد موافقت قرار گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.