یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۴

موضوع آسیب های اجتماعی؛ در صدر آثار دریافتی بخش ویژه جشنواره "تیتر ۱۰"

تیتر 10

با توجه به اهمیت موضوعات اجتماعی و بازتاب این موضوعات در نشریات دانشجویی، آمار دبیرخانه جشنواره تیتر ۱۰ نشان می‌دهد که قسمت عمده‌ای از آثار در «بخش ویژه جشنواره »«تیتر ۱۰» به موضوعات اجتماعی اختصاص دارد.

به گزارش مفدا، با توجه به اهمیت موضوعات اجتماعی و انعکاس این موضوعات در نشریات دانشجویی، آمار منتشر شده توسط دبیرخانه دهمین جشنواره مطبوعات و رسانه دانشجویی حاکی از پرداختن بخش عمده‌ای از نشریات دانشجویی در «بخش ویژه» به موضوعات اجتماعی است.

در دهمین جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی، از مجموع ۴۰۳ اثر دریافت شده در «بخش ویژه جشنواره»، محور«نقد و بررسی آسیب‌های اجتماعی»(اعتیاد، فقر، طلاق و مشکلات ازدواج، فساد و...) با ۱۸۷ اثر بیشترین تعداد آثار ثبت شده را داشته است.  براساس این گزارش در محورهای «برجام ؛ پسابرجام و تعامل عزتمندانه با جهان » و «چگونگی بسط گفتگومحوری و تعامل بین سلایق مختلف جامعه»  نیز به ترتیب ۵۹ و ۵۰ اثر ثبت شده است.

  همچنین در هر یک از محورهای «محیط زیست با رویکرد اسلامی، انسانی و علمی» و « اقتصاد مقاومتی؛ الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت» نیز ۴۴ اثر ثبت شده و کمترین تعداد آثار  در بخش ویژه هم مربوط به موضوع «بررسی فرصت‌ها و آسیب‌های طرح تحول سلامت» است که تاکنون ۱۹ اثر در این موضوع دریافت شده است.

شایان ذکر است، بخش ویژه دهمین جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی شامل شش محور با  موضوعات، چگونگی بسط گفتگومحوری و تعامل بین سلایق مختلف جامعه با وجود حفظ وفاق ملی و اخلاق اسلامی،بررسی فرصت‌ها و آسیب‌های طرح تحول سلامت، نقد و بررسی آسیب­های اجتماعی ( اعتیاد، فقر،  طلاق و مشکلات ازدواج، فساد و ...)،اقتصاد مقاومتی؛ الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت با توجه ویژه به آینده ایران اسلامی( بایدها و نبایدها در مسیر پیش بینی و تحقق آینده بهتر)،برجام؛ پسابرجام و تعامل عزتمندانه با جهان (اقتدار همراه با تعامل)،محیط زیست با رویکرد اسلامی، انسانی و علمی است که شرکت‌کنندگان می‌توانند  آثار خود در قالب مقاله و یادداشت ، مصاحبه و گزارش را در هر یک از این موضوعات شرکت دهند.

لازم به ذکر است، آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار به جشنواره «تیتر۱۰» تا یکم اسفند ماه سال جاری است و این مهلت قابل تمدید نمی‌باشد.

برای ثبت‌نام در جشنواره «تیتر۱۰» به این لینک مراجعه کنید.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.