یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸

برگزاری نشست ستاد توسعه و ترویج فعالیتهای قرآنی

فعالیت های قرآنی

در نشست ستاد توسعه و ترویج فعالیتهای قرآنی، دکتر بحرالعلوم گفت: کاهش فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌های تهران غیرقابل‌انتظار است.

به گزارش مفدا تهران، جلسه ستاد توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی دانشگاه، با حضور اکثریت اعضاء، چهارشنبه 13 بهمن‌ماه تشکیل ‌شد.
در این جلسه، ابتدا دکتر بحر العلوم رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت درباره وضعیت فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در کشور توضیحاتی ارائه کرد. دکتر محمدمهدی بحرالعلوم وضعیت فعالیت‌های قرآنی را در میان 60 دانشگاه و دانشکده غیر قابل انتظار دانست و اظهار کرد که دانشگاه‌های کوچک‌تر موفق‌تر بودند.
وی در ادامه اضافه کرد: مشارکت دانشگاههای شیرازی در جشنواره قرآن و عترت به‌مراتب بیشتر از دانشگاه‌های تهران بوده است.
دکتر بحر العلوم همچنین افزود: تصمیم داریم ضمن پیگیری علل کاهش مشارکت، دانشگاه علوم پزشکی تهران را به قطب فعالیت‌های قرآنی کشور تبدیل کنیم و برای تأمین این مقدمات برای فعالیت‌های قرآنی یک دوره پنج‌ساله از سال 1395 تا 1399 تدوین شده است.
وی از دانشگاه‌هایی که نمی‌توانند برنامه را اجرا کنند درخواست کرد گه این موضوع را اطلاع دهند.
سپس دکتر پرویز معاون فرهنگی دانشگاه، پیشنهاد کرد تا یک جلسه اختصاصی برای بررسی فعالیت‌های قرآنی در بیمارستان‌ها برگزار شود و حجت‌الاسلام موسوی مدیرکل فرهنگی اداره اوقاف، خواهان تکریم چهره‌های قرآنی طی جشنواره‌های قرآن و عترت شده و بر لزوم پرداختن به عترت در این جشنواره‌ها تأکید کرد.
همچنین بحث تقیید زمان برای برنامه های قرآنی، استفاده از کتب ادیان دیگر در بیمارستانها و برنامه های سال 1396 مربوط به فعالیتهای قرآنی، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در ادامه مقرر شد بحث چگونگی توسعه حفظ قرآن در دستور کار جلسه بعدی ستاد قرار گیرد.
در این جلسه، همچنین حجت‌الاسلام محمدصادق درگاهی استاد دانشگاه و حوزه، حجت‌الاسلام ملک محمدی مسئول مرکز فرهنگی قرآن و عترت، دکتر منوچهر امینی عضو هیئت علمی بیمارستان شریعتی، یوسف افراش معاون مرکز قرآن و عترت، علی تن معاون دفتر تبلیغ و ترویج قرآن وزارت ارشاد و مریم حسینی دبیر کانون قرآن و عترت حضور داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.