پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

"نه" ایران به مذاکره تحت تحریم؛ تیتر رسانه‌های عربی

بازتاب بین‌المللی سخنرانی رییس‌جمهور در سازمان ملل

روحانی

حسن روحانی در سخنرانی خود در سازمان ملل گفت: من به نمایندگی از ملت و کشورم، اعلام می‌کنم که پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم، نه می‌باشد، ایران هرگز با دشمنی که می‌خواهد با سلاح فقر، فشار و تحریم ایران را به تسلیم وادارد، مذاکره نخواهد کرد. این سخنان وی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی داشت.

به گزارش مفدا، حسن روحانی رییس جمهور کشورمان در هفتادوچهارمین نشست سازمان ملل با بیان اینکه «من به نمایندگی از ملت و کشورم، اعلام می‌کنم که پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم، نه می‌باشد»، گفت که ایران هرگز با دشمنی که می‌خواهد با سلاح فقر، فشار و تحریم ایران به تسلیم وادارد، مذاکره نخواهد کرد.

وی با دعوت همه کشورهای متاثر از  تحولات خلیج فارس و تنگه هرمز به «ائتلافِ امید» تصریح کرد: راه حل صلح در جزیره‌العرب، امنیت در خلیج فارس و ثبات در خاورمیانه را باید در درون خاورمیانه جستجو کرد و نه در بیرون آن.

روحانی با یادآوری اینکه تنها یک اشتباه می‌تواند آتشی بزرگ را در منطقه برافروزد در قالب پیامی از جانب ملت ایران تاکید کرد: بیایید به جای سرمایه‌گذاری در جنگ و خشونت‌، بر روی امید به یک آینده بهتر، سرمایه‌گذاری کنیم؛ به عدالت برگردیم؛ به صلح، به قانون، به عهد و پیمان و به میز مذاکره بازگردیم.

شبکه روسیا الیوم در این باره نوشت: حسن روحانی تاکید کرد که امنیت منطقه جز با خروج نیروهای آمریکایی محقق نخواهد شد.

این شبکه همچنین نوشت: روحانی گفت که تحولات اخیر منطقه امنیت تنگه هرمز و خلیج(فارس) را در معرض خطر قرار داد.

روزنامه الیوم السابع نوشت: روحانی گفت که اگر آمریکا چیزهای بیشتری از برجام می‌خواهد باید چیزهای بیشتری بدهد.

این رونامه مصری همچنین نوشت: پاسخ ما به مذاکره با آمریکا تحت فشار نه است.

پایگاه خبری صدی البلد نیز نوشت: روحانی گفت که خاورمیانه خواهد سوخت.

این پایگاه خبری در ادامه نوشت: رئیس جمهور ایران گفت که خاورمیانه درحال سوختن در آتش اشغالگری، تعصب، فرقه گرایی و افراط‌گرایی است.

پایگاه خبری العهد لبنان نیز در این باره نوشت: روحانی گفت که طرح های صهیونیستی- آمریکای مانند معامله قرن محکوم به شکست هستند.

شبکه العربیه نوشت: حسن روحانی در سخنرانی خود در سازمان ملل اعتراف کرد و گفت که تحریم‌های آمریکا بر اقتصاد ایران تاثیر گذاشته است.

این شبکه سعودی نوشت: رئیس جمهور ایران گفت که پاسخ ایران به مذاکره تحت تحریم نه است.

شبکه السومریه عراق نیز نوشت: حسن روحانی گفت که امنیت منطقه جز با خروج آمریکا محقق نخواهد شد و تشکیل هر نوع ائتلافی به رهبری بیگانگان دخالت در امور منطقه به شمار می‌رود.

اسپوتنیک عربی نوشت: روحانی گفت که امنیت عربستان با پایان جنگ یمن محقق می‌شود.

این خبرگزاری به نقل از روحانی نوشت: آتش جنگ یمن امروز به حجاز رسیده است پس باید دنبال کسی باشیم که آتش آن را شعله‌ور کرد.

سی ان ان عربی نوشت: روحانی کشورهای منطقه را به" ائتلاف امید برای ایجاد صلح" دعوت کرد.

روزنامه الشرق نوشت: پیشنهادات روحانی در نیویورک؛ آیا این پیشنهادات به بازگشت برجام و رفع تحریم سهیم خواهد بود؟

این رونامه همچنین نوشت: نمی‌توان از سفر روحانی به نیویورک و مشارکت در هفتادو چهارمین اجلاس سازمان ملل بی توجه عبور کرد بلکه این مساله در سطح جهانی حائز اهمیت بود.

روزنامه القبس کویت نوشت: روحانی گفت که خاورمیانه درحال سوختن در آتش درگیری‌ها است.

روزنامه الاهرام مصر نوشت: روحانی گفت که پاسخ ایران به مذاکره با ایران تحت تحریم نه است.

پایگاه خبری النشره لبنان نیز در تیتری مشابه نوشت: رئیس جمهور ایران گفت که پاسخ ایران به مذاکره تحت تحریم نه است.

روزنامه الرای نیز همین تیتر را انتخاب کرد و نوشت: روحانی تاکید کرد که پاسخ ایران به مذاکره با آمریکا تحت تحریم نه است.

روزنامه الدستور نوشت: روحانی ابتکار عمل "صلح هرمز" را مطرح کرد.

سخنرانی رئیس‌جمهور کشورمان در هفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.

خبرگزاری آسوشیتدپرس با اشاره به سخنرانی حسن روحانی نوشت که رئیس‌جمهور ایران در طی سخنرانی‌اش آمریکا را به "تروریسم اقتصادی بی‌رحمانه" و "دزدی دریایی بین‌المللی" متهم کرده است.

پایگاه خبری فایننشال پست با تیتر "آمریکا برای دست‌یابی به توافق با ایران باید بهای بیشتری بپردازد"، آن بخش از سخنان روحانی که در خصوص شرایط مذاکره با آمریکا سخن می‌گفت: را منتشر کرده است.

شبکه خبری راشا تودی با با تیتر "در هرجا که آمریکا قدم بگذارد، تروریسم توسعه می‌یابد" به بازنشر سخنرانی رئیس‌جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل پرداخته است.

"ایران تحت فشار آمریکا مذاکره نخواهد کرد" تیتر انتخابی خبرگزاری رویترز برای پوشش سخنرانی حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل بوده است. این خبرگزاری همچنین سخنان روحانی در خصوص برجام را به طور کامل منتشر کرده است.

خبرگزاری بلومبرگ نیز با اشاره به صحبت‌های حسن روحانی نوشت که ایران با وجود تحریم‌ها به مذاکره با ترامپ نمی‌پردازد.

شبکه فاکس نیوز بنیز ا. اشاره به سخنرانی رئیس‌جمهور کشورمان نوشت که روحانی آمریکا را به تروریسم اقتصادی متهم کرده و احتمال مذاکره با این کشور را به کلی رد کرده است.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری صهیونیستی اورشلیم پست با تیتر "یک اشتباه می‌تواند آتشی بزرگ را برافروزد" به انتشار سخنان رئییس‌جمهور کشورمان پرداخته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.