یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۲

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان خواستار شد

ایفای وظایف پرستاری همراه با روحیه ایثار و فداکاری

امام جمعه همدان در همایش روز پرستار

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان از پرستاران خواست تا با روحیه ایثار و فداکاری و برای رضای خدا به ایفای وظیفه شغلی و اجتماعی خود بپردازند.

به گزارش پایگاه خبری مفدا در همدان، آیت‌ا... غیاث‌الدین طه‌محمدی در مراسم پاسداشت روز پرستار، نامیده شدن روز تولد حضرت زینب(س) به عنوان روز پرستار را افتخاری برای این جامعه دانست و افزود: حق واقعی شغل پرستاری با رقم و عدد مشخص نمی‌شود و پرستاران باید با سر لوحه قرار دادن روح ایثار و فداکاری، با نیت خالص و در نظر داشتن رضای خدا به انجام وظیفه شغلی و اجتماعی خود بپردازند که بی‌شک پاداش دنیوی و اخروی برایشان خواهد داشت.

نماینده ولی‎فقیه در استان با بیان اینکه ابراز محبت و دلجویی به بیمار از سوی پرستار، اثری بیشتر از درمان دارویی دارد؛ از آنان خواست با روی گشاده و اخلاق نیکو با بیماران برخورد کنند.

وی به نقش مهم پرستاران در چرخه درمان اشاره کرد و گفت: نتیجه زحمات پزشکان در اقدامات درمانی، با مراقبت‌های انجام شده از سوی پرستاران به نتیجه می‌رسد.

امام جمعه همدان بر لزوم فرهنگ قدرشناسی و ادای دین توسط مردم نسبت به زحمات این قشر با توجه به سختی و مشقات این حرفه تأکید کرد.

آیت‌ا... محمدی از پرستاران خواست در خصوص زندگی حضرت زینب(س) مطالعه کنند و آن را حضرت را در رفتار خود، الگو قرار دهند.

پرستاران، شاهدان برکات طرح تحول نظام سلامت

رئیس سازمان نظام پرستاری همدان در این مراسم ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زینب(س) و قدردانی از زحمات کارکنان حوزه پرستاری استان، از زحمات همکاران حوزه پرستاری قدردانی کرد.

هادی زرینی با بیان دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت، گفت: پرستاران از نزدیک شاهد برکات این طرح از قبیل کاهش پرداخت از جیب مردم، دسترسی مردم در همه مناطق به خدمات تخصصی پزشکی، ساخت و ساز بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها، رضایتمندی مردم و... هستند.

وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح تحول نظام سلامت و افزایش بار مراجعات، حجم کار پرستاران افزایش یافته است، به بیان خواسته‌ها و مطالبات این قشر پرداخت.

منبع :وب دا همدان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.