شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴

دبیر انجمن علمی دانشجویی علوم آزمایشگاهی مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد مطرح کرد؛

علوم آزمایشگاهی، جامع ترین رشته برای انجام طرح های تحقیقاتی در حوزه علوم پزشکی است

محمدامیر ملکی دبیر انجمن علمی علوم آزمایشگاهی - گناباد

دبیر انجمن علمی دانشجویی علوم آزمایشگاهی مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه یکی از رشته های پرکاربرد در خصوص مسائل تحقیقاتی و پژوهشی در دنیا رشته علوم آزمایشگاهی بوده، اظهار کرد: این رشته جامع ترین رشته برای انجام طرح های تحقیقاتی در حوزه علوم پزشکی است.

"محمدامیر ملکی" در گفت و گو با مفدا – گناباد، با بیان این مطلب گفت: علوم آزمایشگاهی رشته ای مرتبط با آزمایش و تشخیص بیماری های میکروبی، قارچی، ویروسی، باکتریایی و سرطان بوده است.

وی ادامه داد: انجمن علمی دانشجویی از سال ۱۳۹۴ با هدف توانمندسازی دانشجویان در زمینه های علمی و پژوهشی و کسب مهارت های لازم در دانشگاه علوم پزشکی گناباد تشکیل شده است.

دبیر انجمن علمی دانشجویی علوم آزمایشگاهی مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: در سال تحصیلی گذشته کارگاه PCR و استخراج DNA ویژه دانشجویان علوم آزمایشگاهی با تدریس اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه برگزار شده است.

وی افزود: اولین کارگاه کار با حیوانات آزمایشگاهی در سطح دانشگاه ویژه دانشجویان همه رشته علی الخصوص علوم آزمایشگاهی نیز در ترم گذشته برگزار شده که با استقبال بی نظیر دانشجویان مواجه گردید.

ملکی خاطرنشان کرد: پیرو درخواست دانشجویان رشته علوم آزمایشگاهی و برای این انجمن نیز درخواست مجوز برای انتشار نشریه ای با عنوان «دوپامین» نموده ایم که خوشبختانه مجوز آن نیز کسب و اولین شماره آن تا اول آبان منتشر و در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: کارگاه پراتیک و مهارت های بالینی ویژه تمام ورودی های جدید رشته علوم آزمایشگاهی و همچنین کارگاه سرچ منابع تحقیقاتی و پروپزال نویسی در راستای توامندسازی و ترغیب دانشجویان به ورود به حوزه های پژوهشی و تحقیقاتی نیز تاکنون برگزار گردیده و ادامه خواهد داشت.

دبیر انجمن علمی دانشجویی علوم آزمایشگاهی مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد همچنین اذعان کرد: برای ترم جدید نیز برگزاری اولین کارگاه کارآفرینی نیز با همکاری مرکز رشد دانشگاه برنامه ریزی شده که تا پایان مهر ماه برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.