شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۲

برای منع ارتباط با مردم ؛

راهپیمایی دانشمندان ۱۱ کشور در اعتراض به ترامپ

راهپیمایی

دانشمندان آمریکایی تصمیم گرفته اند در اعتراض به اقدامات دولت ترامپ درباره کاهش بودجه های تحقیقاتی و منع ارتباط دانشمندان دولتی در روز زمین راهپیمایی کنند.

به گزارش مفدا، تا کنون دانشمندان آمریکایی در حرکات سیاسی به این شیوه شرکت نکرده اند. دولت ترامپ به وزارت کشاورزی آمریکا، سازمان حفاظت از محیط زیست، سازمان بهداشت و خدمات درمانی، وزارت حمل و نقل و خدمات پارک های عمومی دستور داده از برقراری ارتباط با عموم مردم خودداری کنند. در همین راستا وب سایت های اطلاع رسانی این سازمان ها تعطیل شده و آنها اجازه انتشار عمومی نتایج تحقیقات خود را نخواهند داشت.

همین امر اعتراض دانشمندان را برانگیخته است. این راهپیمایی اعتراضی در ۲۲ آوریل، روز جهانی زمین، برگزار خواهد شد. تاکنون مشخص شده در بیش از ۱۰۰ شهر و حداقل ۱۱ کشور این راهپیمایی انجام خواهد شد.

این راهپیمایی در واشنگتن شامل سخنرانی های متعدد و کمپ های «یادگیری» است که در آن دانشمندان نتایج تحقیقات خود را با مردم عادی به اشتراک می گذارند.

این رویداد توجه بسیاری از دانشمندان را به خود جلب کرده است. سازمان دهندگان این رویداد اعلام کرده اند تا کنون بیش از ۴۰ هزار نفربه طور آنلاین برای انجام این پروژه داوطلب شده اند. همچنین یک گروه فیس بوکی برای شرکت کنندگان در راهپیمایی بیش از ۸۰۰ هزار عضو دارد. از سوی دیگر لورنس کراوس نظریه پرداز برجسته فیزیک نیز اعلام کرده در این راهپیمایی شرکت می کند. سناتور برنی سندرز هم در فیس بوکش موافقت با راهپیمایی را اعلام کرده است.

به گزارش مهر، بنیادهای علمی مختلفی مانند، انجمن زیست شناسی سلولی آمریکا و انجمن جامعه شناسی آمریکا نیز اعلام کرده اند در راهپیمایی حضور خواهند داشت.

برگزارکنندگان این راهپیمایی خواستار رسیدگی به تصمیمات دولت درباره ممنوعیت ارتباط دانشمندان دولتی با عموم مردم، عدم اجازه ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا و حذف صفحه تغییرات آب و هوایی از وب سایت سازمان حفاظت از محیط زیست هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.