سه‌شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶

اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد؛

دانشجویان همتایار مشاور مشتاق دیدار ورودی های تحصیلی جدید

مفدا همتایار 5

موقعیت سال تحصیلی جدید، می تواند ناآگاهی های دانشجویان را از عملکرد مثبت و موثر اداره مشاوره روشن سازد و این امر مهم چنانچه با همکاری خود دانشجویان صورت گیرد، می تواند موثر تر هم قرار بگیرد.

به گزارش مفدامشهد، اداره مشاوره وسلامت روان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در اواخر شهریور ماه ۹۸، جلسه ای با دانشجویان همتایار مشاور خود برگزار کرد که در این جلسه، دانشجویان همتایار مشتاقانه برای کمک به سلامت روان همکلاسی های خود برنامه هایی را ارائه کردند و آمادگی خود را برای همکاری بیشتر با دانشجویان اعلام کردند.

در این جلسه، دکتر امیری پور، روانشناس اداره مشاوره و سلامت روان به بیان برخی نکات در نحوه ی تعامل دانشجویان با یکدیگر و نیز نحوه ی معرفی همتایار مشاور به ورودی های جدید سال ۹۸ با توجه به تجارب شخصی خودش در این زمینه پرداخت.

در ادامه حمید دهقانیان، مسئول همتایاران دانشگاه علوم پزشکی مشهد، افزود: موقعیت سال تحصیلی جدید، می تواند ناآگاهی های دانشجویان را از عملکرد مثبت و موثر اداره مشاوره روشن سازد و این امر مهم چنانچه با همکاری خود دانشجویان صورت گیرد، می تواند موثر تر هم قرار بگیرد.

حمید دهقانیان گفت: اولین نشریه ی همتایاران به همت دانشجویان همتایار به خصوص دانشجوی داروسازی «حجت مرتضوی» راه افتاد و از اول مهر این نشریه مهمان دانشکده ها و فضاهای دانشجویی خواهد شد. مقرر شد که فعالیت های همتایار مشاور برای سال جدید با نظم بیشتر و مدون شده توسطهر دانشکدهد ارائه گردد و فعالیت های گذشته نیز استمرار پیدا کند. در این جلسه اتفاق خوبی که افتاد، این بود که چارتی برای همتایاران طراحی شد و نیز مسئولین همتایار هر دانشکده مشخص شدند که به شرح زیر میباشد:

پرویزحسینی : مسئول همتایار مشاور دانشکده پرستاری

علی مومن: مسئول همتایار مشاور دانشکده داروسازی

امیررضا حسین زاده: مسئول همتایار مشاور دانشکده بهداشت

صبا محسنی: مسئول همتایار مشاور دانشکده پیزا پزشکی

حمید دهقانیان در آخر افزود: برای دو دانشکده پزشکی و دندان پزشکی، در حال جذب و مصاحبه با همتایاران محترم این دانشکده ها هستیم . و از تمامی دانشجویان متقاضی در این دانشکده ها و نیز تمام دانشجویان دانشگاه دعوت به عمل می آید که به جمع دانشجویی خود بپیوندند و اداره مشاوره را در جهت ارتقا سلامت روان یاری دهند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.