یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲

در مشهد مقدس؛

آغاز به کار نشست مسؤولان ستاد اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر دانشگاههای علوم پزشکی

نشست مسؤولان ستاد اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر دانشگاههای علوم پزشکی

دومین نشست مسوولان ستاد اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور صبح امروز در مشهد مقدس آغاز به کار کرد.

 به گزارش مفدا مشهد، صبح امروز ۲۴ شهریورماه ۹۸ نشست دوروزه مسؤولان ستاد اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر دانشگاههای علوم پزشکی کشور در محل مجتمع فرهنگی، آموزشی پارسیان توریست طوس مشهد مقدس با حضور دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی  دانشجویی وزارت بهداشت، دکترمهدی ابراهیمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و محمود مظفر قائم مقام ستاد اقامه نماز آغاز به کار کرد.

دکتر مهدی ابراهیمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مراسم افتتاحیه این نشست طی سخنانی ضمن خیر مقدم به سرکار خانم دکتر سیما سادات لاری و سایر مدعوین اظهار کرد:در این نشست، دو مسئله کنار هم قرار گرفته است: نماز و امر به معروف و نهی از منکر، و نتیجه اجرای این دو ضرورت، یکی سلامت معنوی و دیگری فضای اخلاقی می باشد.

وی افزود: فرصت مغتنمی است که به این موضوع نگاهی عمیق تر بکنیم، اگر خوب توجه کنیم هر دو امر، توصیه به یک کار خوب می باشد و دلایل این موضوعات در درون می باشد و نیازی به ضرورت بیرونی ندارد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  در ادامه خاطر نشان کرد:لکن این موضوعات داخل محیط دانشگاهی با حساسیتی همراه می باشد، و اجرای آن می بایست همراه با آسیب شناسی باشد، چه بسا اگر توجه دقیق نشود این دو مسئله خودش شاید به امر ضد اخلاقی بدل شود.

دکتر ابراهیمی ادامه داد: نکته دیگر در بحث آسیب شناسی، اولویت بندی می باشد. ما موجوداتی صفر و یکی نیستیم پس نمی توانیم تمام خوبی ها و تمام بدی ها را در درون مان داشته باشیم.

وی در پایان سخنانش تصریح کرد: آخرین نکته ای که باید توجه داشت این است که این امور، امور فردی نیست و یک سازمان متصدی اجرای آن نمی باشد، درست است که  برنامه ریزی در یک واحد خاص اتفاق می‌افتد، ولی برای انجام آن تمام واحدها باید همکاری کنند و آنچه راهگشا و راهبردی است گنجاندن زبان همکاری به جای زبان انتقادی است.

گفتنی است در این نشست سه روزه، که مسوولان ستاد اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شرکت دارند، مدعوین در طول اقامت خود، در کارگاههای مختلف آموزشی از جمله :کارگاه آشنایی با اصول مدیریت اسلامی با تدریس حجت الاسلام سبحانی نیا، کارگاه اهمیت امر به معروف و نهی از منکر با تدریس حجه الاسلام میرزایی، کارگاه آشنایی با شیوه‌های برقراری ارتباط موثر با محیط و دیگران با تدریس حجه الاسلام فیض آبادی و کارگاه توصیه های اخلاقی با تدریس استاد عباس سلیمی شرکت خواهند کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.