یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت:

«دانشجویان» موتور محرکه فعالیت پایگاه‌های خبری مفدا هستند

چهارمین نشست شمالغرب مفدا به میزبانی اردبیل

مهدی معماری با تأکید بر اینکه دانشجویان موتور محرکه فعالیت‌های رسانه‌ای مجموعه خبری مفدا هستند، گفت: یکی از ویژگی‌های بارز مفدا نقش‌آفرینی مخاطبان آن در فعالیت و تولیدات رسانه‌ای مفدا است که این موضوع باعث نزدیک شدن تولیدات و محصولات با سلایق دانشجویان خواهد شد.

به گزارش مفدا، مهدی معماری مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در جمع فعالان رسانه‌ای مفدا در منطقه شمال‌غرب کشور گفت: یکی از اصلی‌ترین وظایف یک روابط عمومی پویا و موفق برقراری ارتباط و تعامل دوطرفه بین سازمان و مخاطبان آن است. روابط عمومی‌های معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور یک ابزار بسیار قدرتمند جهت انعکاس اخبار فعالیت‌های مخاطبان خود دارند و این موضوع به نقطه قوت آنها تبدیل شده است.

مدیر مفدا، افزود: امروزه این‌که در یک رسانه مخاطبان به عنوان شهروند خبرنگار و یا اسامی مشابه بخشی از تولیدات یک رسانه را برعهده گیرند امری عادی و مرسوم به نظر می‌رسد، اما این‌که مخاطبان رسانه کنش‌گران اصلی بوده و مسؤولیت اصلی تولیدات و محصولات رسانه‌ای اعم از خبر، مصاحبه، گزارش، مقاله و ... بر عهده آنها باشد، امری جدید و حداقل در وزارت بهداشت منحصربفرد است.

مدیر روابط‌عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به برخی از مزایای استفاده از دانشجویان در مفدا در کسوت خبرنگار اشاره کرد و گفت: فعالیت مخاطبان اصلی مفدا در کسوت خبرنگار مزایای زیادی نظیر «انطباق بیشتر محصولات و تولیدات با سلایق و روحیه مخاطب»، «پمپاژ روحیه نشاط در فعالیت‌ها»، « تزریق دائمی خلاقیت و نوآوری در فعالیت‌ها» و «افزایش کیفیت تولیدات‌رسانه‌ای» را به دنبال داشته است.

معماری خطاب به فعالان رسانه‌ای مفدا در دانشگاه‌های علوم پزشکی تبریز، ارومیه اردبیل، زنجان و مراغه، گفت: البته در کنار مزایای مطرح شده ایراداتی نیز بر این شیوه مترتب است که لازم است با هم‌اندیشی و تبادل نظر ایرادات موجود را مطرح و بررسی کنیم تا به مرور بتوانیم این نقایص را برطرف کنیم.
 

وی افزود: یکی از مشکلات استفاده از دانشجویان به عنوان نیروهای اصلی رسانه‌ای مفدا عدم در دسترس بودن آنها است. وظیفه اصلی دانشجو تحصیل است و در برخی مواقع به دلیل همین موضوع و در دسترس نبودن دانشجویان فعال در مفدا اختلالاتی ایجاد شده و مجموعه دچار مشکل می‌شود.

مدیر روابط‌عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، «عدم آشنایی لازم دانشجویان فعال در مجموعه پایگاه‌های خبری مفدا با مهارت‌های رسانه‌ای» را از جمله مشکلات پیش‌روی، برشمرد و تصریح کرد: عموم دانشجویان فعال در مفدا علی‌رغم اینکه با عشق و علاقه فعالیت می‌کنند اما نیاز دارند که مهارت‌های رسانه‌ای در سطح مقدماتی و پیشرفته را کسب کنند و تجربه لازم انجام فعالیت‌های رسانه‌ای در دانشگاه را به مرور کسب کنند.

معماری افزود: در تلاشیم ظرف‌ماه آینده همزمان با ابلاغ نظام‌نامه آموزشی، اولین دوره آموزشی مهارت‌های رسانه‌ای که مبتنی بر آموزش‌های عملی و به صورت کارگاهی است را برگزار کنیم.

مدیر مفدا با اشاره اعطای گواهی پایان دوره توسط دانشکده خبر به شرک‌کنندگان، گفت: کل دوره مهارت‌های رسانه‌ای مفدا در سطح خبرنگاری و دبیران سرویس‌های پنج‌گانه مفدا در چهار سطح و دوره پیش‌بینی شده که در پایان هر دوره آموزشی آزمون عملی و نظری برگزار شده و به افرادی که حدنصاب لازم را کسب کنند گواهی پایان دوره اعطا خواهد شد.

نشست منطقه‌ای فعالان رسانه‌ای مفدا شعب دانشگاه‌های علوم‌پزشکی منطقه شمال غرب کشور شنبه ۲۳ شهریورماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.