یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴

والیبال قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ - تهران

تیم ملی والیبال ایران در دومین گام، مقابل چین به برتری رسید

والیبال

تیم ملی والیبال ایران در دومین روز از رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا مقابل قطر به پیروزی رسید تا جواز حضور در انتخابی المپیک را کسب کند.

به گزارش مفدا، بیستمین دوره مسابقات والیبال مردان قهرمانی آسیا روزهای ۲۲ تا ۳۰ شهریور با حضور ۱۶ تیم در چهار گروه به میزبانی تهران برگزار خواهد شد و در پایان هشت تیم برتر جواز حضور در مرحله دوم انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو که دیماه سالجاری در چین برگزار می شود، را کسب خواهند کرد. 

تیم ملی والیبال ایران پس از شکست تیم سریلانکا، روز شنبه در دومین گام این مسابقات از ساعت ۱۸:۳۰ در سالن آزادی رو در روی قطر قرار گرفت. در این دیدار هم تماشاگران استقبال خوبی نداشتند.

ایگور کولاکوویچ در این دیدار بازی را با ترکیب میلاد عبادی پور، سعید معروف، پوریا فیاضی، مسعود غلامی، امیر غفور، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور آغاز کرد تا نشان دهد اهمیت این بازی برایش زیاد است و با تکیه به بازیکنان اصلی به برد نیاز دارد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران
امتیاز نخست در این ست برای ایران به دست آمد. ملی پوشان ایران شروع خوبی داشتند و موفق شدند با نتیجه ۵ بر ۳ از قطر پیش بیافتند اما رفته رفته قطری ها ابتدا  اختلاف را کم و سپس در امتیاز ۷ از ایران پیش افتادند اما خیلی طول نکشید تا شاگردان ایگور با کسب دو امتیاز متوالی نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۷ به سود خود به پایان رساندند.

در ادامه تیم ملی با کسب دو امتیاز متوالی دیگر با نتیجه ۱۰ بر ۷ همچنان پیش بود تا سرمربی کویت تقاضای تایم استراحت دهد. این توقف هم بی تاثیر بود و آبشارهای زیبای غفور ایران را به امتیاز ۱۲ و ایجاد اختلاف ۵ امتیازی رساند تا بار دیگر حریف تقاضای تایم استراحت دهد. سرویس های بدون نقص سعید معروف روند پیشتازی ایران را حفظ کرد تا ایران با نتیجه ۱۴ بر ۷ همچنان تیم برتر زمین باشد. دومین تایم استراحت فنی نیز با برتری ۱۶ بر ۱۰ ایران همراه شد. قطر در این ست حرفی برای گفتن نداشت تا ایران با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ ست اول را به سود خود خاتمه دهد.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۱۵ به سود ایران
امتیاز نخست دراین ست نیز برای ایران ثبت شد. قطری ها در این ست هم حرفی برای گفتن نداشتند و شاگردان ایگور کولاکوویچ با ایجاد اختلاف چهار امتیازی با نتیجه ۶ بر ۲ پیش افتادند تا سرمربی قطر تقاضای تایم استراحت دهد که تاثیری در روند امتیاز گیری ملی پوشان ایران نداشت. در ادامه نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۲ به سود ایران همراه شد. امتیاز آوری ملی پوشان ادامه داشت تا همچنان با نتیجه ۱۱ بر ۳ ایران تیم برتر زمین باشد. دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه ۱۶ بر ۹ به سود تیم ملی تمام شد. در نهایت این ست نیز با بازی یک طرفه با نتیجه ۲۵ بر ۱۵ به سود ایران همراه شد.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۱۷به سود ایران
امتیاز نخست این ست نیز برای ایران ثبت شد و ملی پوشان با نتیجه ۴ بر ۱ برتری خود را حفظ کردند تا سرمربی قطر برای توقف در امتیاز آوری ایران تقاضای تایم استراحت دهد. نخستین تایم فنی نیز با برتری ۸ بر ۶ ایران همراه شد. ملی پوشان با برتری در ست سوم با نتیجه ۲۵ بر  ۱۷ پیروز بازی شدند.

تیم ملی با این پیروزی صعودش به مرحله بعد و جمع هشت تیم برتر قطعی شد و بازی امروز بااسترالیا برای صدرنشینی خواهد بود. تیم ملی با این پیروزی جواز حضور در مرحله دوم رقابت های انتخابی المپیک را کسب کرد و ملی پوشان دی ماه در چین برای صعود به المپیک خواهند جنگید.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.