پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۷

CPR مهرورزی

اردو به سبک CPR مهرورزی

cpr

یکی از برنامه های شاخه مهرآموز برگزاری اردوهایی برای بچه های طرح رویش(طرح مشاوره ای و هدایت تحصیلیه دانش اموزان مستعد پایه ششم)است. اما اردوهای متفاوت که علاوه برپایبند بودن به اصلی ترین هدفش که لذت بردن و تفریح کودکان است مسایل اموزشی و انگیزشی هم در ان لحاظ شده باشد.

در کانون  CPRنگرشی متفاوت به مسایل خیره وجود دارد.اساس این گروه بر این نوع نگاه و عملکرد بنا شده است.بخش اموزش که یکی از شاخه گروه CPR مهرورزی استرکه با همین رویکرد کار خود را شروع کرده.بخش اموزش کودکان را سرمایه های واقعی جامعه میداند.کودکانی که اگر در مسیر درست رشد و پیشرفت قرار بگیرند خواهد توانست افرادی تاثیر گزاردر جامعه و محیط اطراف خود باشند.شاخه اموزش رسعی دارد این مسیر درست را برای انها محیا کند

یکی از برنامه های شاخه مهرآموز برگزاری اردوهایی برای بچه های طرح رویش(طرح مشاوره ای و هدایت تحصیلیه دانش اموزان مستعد پایه ششم)است.

اما اردوهای متفاوت که علاوه برپایبند بودن به اصلی ترین هدفش که لذت بردن و تفریح کودکان است مسایل اموزشی و انگیزشی هم در ان لحاظ شده باشد.

از انجا که نیمی از دانش اموزان طرح رویش سودای پزشک شدن را در سر داشتنددلیلی برای ما فراهم شد تا اولین اردو اموزشی مان رادر یک مرکز درمانی برگزار کنیم.

هدفمان بیمارستان بوعلی بود ـبیمارستانی در مرکزشهر.اما این ویژگی تنها دلیل انتخاب این بیمارستان نبود.اصلی ترین دلیل این انتخاب استقبال ریاست بیمارستان از این طرح و حمایت ایشان و کارکنانشان از ما بود.برای این اردو ۵ مرحله در نظر گرفته شد که مرحله اول آشنایی با حرفه پزشکی بود که توسط پزشک عزیز سرکار خانم دکتر خورگامی(متخصص عفونی) انجام شد.ایشان با صبوری به تک تک سوالات بچه ها پاسخ دادند و در مورد رشته پزشکی توضیحات کامل و جالبی ارایه دادند.

مرحله بعدی آشنایی با مسایل بهداشت فردی وشناخت بیماری های عفونی شایع در منطقه بود که مسئولیت این کار بر عهده سرکار خانم مختاری بود.در ادامه دوبرنامه دیگر برای بچه ها ترتیب داده شده بود که آن بازدید از بخش های تشخیصی بیمارستان بود.بخش رادیولوژی با توجه به جذابیت های این رشته کار بااشعه و حضور در تاریکخانه توانست بیش از قبل بچه ها را بر سر ذوق بیاورد.خانم کیخا (کارشناس رادیولوژی) با توضیحات خود در این بخش ما را همراهی کردند.بعد از بازدید از بخش رادیولوژی به سراغ آزمایشگاه بیمارستان رفتیم.بچه ها در این بخش با استقبال گرم کلیه پرسنل آنجا مواجه شدند.پرسنل آزمایشگاه در حرکتی برنامه ریزی شده مسیر خون گیری تا به دست آمدن داده های تشخیصی را برای بچه ها اجرا کردند.

در گام اخربه دیدارریاست بیمارستان جناب اقای دکتر سرحدی رفته و ایشان ضمن گپ و گفتی خودمانی با بچه هاچ تشویق به خواندن هرچه بهتر دروس ؛‌با اهداهدیه ای از حضور انها سپاس گزاری کردند.

آرزوهای زیبای کودکان در CPRاحیا میشود.

به قلم محمد اجودانی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.