یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

یادداشتی از امام موسی صدر؛

قاتلان کربلا، کم خطرترین دشمنان امام حسین(ع)

۱

امام موسی صدر در کتاب سفر شهادت درباره ی قیام عاشورا و ابعاد و نتایج و پیامدهای این نهضت می نویسد:کسانی که امام حسین(ع) را کشتند،این دسته کم خطرترین دشمنان هستند!

متن زیر یادداشتی است که امام موسی صدر روحانی عالم و مجتهد شیعه و مؤسس مجلس اعلای شیعیان لبنان با عنوان "قاتلان کربلا،کم خطرترین دشمنان امام حسین(ع)"درباره ی قیام عاشورا و ابعاد،نتایج و پیامدهای این نهضت نوشته است:

حسین(ع) سه گروه دشمن دارد؛
 دسته اول آنان که او را کشتند.این دسته کم خطرترین دشمنان هستند،چون تنها جسم امام را که محدود بود، کشتند.
 دسته دوم آنان که تلاش کردند آثار امام را محو کنند،قبر امام را ویران کردند و از آمدن زائران جلوگیری کردند و کسانی که در اطراف قبر آن حضرت زندگی می‌کنند را مورد آزار و اذیت قرار دادند.
خطر این دسته بیشتر از دسته اول است، ولی نتوانستند کاری از پیش ببرند».
«ولی دسته سوم که خطرناک‌ترین دشمنان آن حضرت هستند، آنانند که کوشیدند اهداف امام حسین(ع) و ابعاد انقلاب حسینی را تحریف کنند و آن را ابزار کسب و درآمد قرار دهند و بهره برداری‌های بی‌ارزش از آن کنند و یا آن را مورد سوء استفاده برای منافع شخصی قرار دهند.
اینان تلاش کردند بالاترین بُعد حسینی یعنی هدف نهضت حسینی را از بین ببرند.
من از خودم و شما سؤال می‌کنم ما از روز عاشورا چه بهره ای برده‌ایم؟ چه سودی به دست آورده‌ایم؟ چه استفاده‌ای در عرصه عمومی و چه استفاده‌ای در زمینه فردی برده‌ایم؟ اگر استفاده نبرده باشیم و تنها گریه کرده باشیم من به شما خبر می دهم که این کار سودی ندارد؛ما از کدام دسته هستیم؟ از کسانی که گریه می‌کنند و حسین را می‌کشند؟»
«روشن است که امام حسین(ع) الان نیست تا کسی او را بکشد، ولی چیزی گرانبهاتر و مهم‌تر از خود امام حسین(ع) در دستان ماست.کرامت امت حسین،مقدسات حسین. 
اگر ما گریه کنیم ولی در عین حال برای تضعیف اهداف امام حسین(ع) تلاش کنیم،اگر گریه کنیم و در صف باطل باشیم،اگر گریه کنیم ولی گواهی دروغ بدهیم؛ اگر گریه کنیم ولی به دشمنان کمک کنیم و به اختلاف و تفرقه در جامعه خود دامن بزنیم،اگر گریه کنیم ولی گناهان مان بیشتر شود،در این صورت ما گریه می‌کنیم ولی در عین حال حسین را نیز می‌کشیم زیرا تلاش می‌کنیم هدف حسین را از بین ببریم که گرانبهاتر از خود اوست. ان شاء الله که ما از این دسته نیستیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.