چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹

کوروش عزیزی گفت:

فرهنگ نقد منطقی و روحیه نقد پذیری از اصلی ترین ابزارهای متولیان امر به معروف و نهی از منکر است

نشست امر به معروف و نهی از منکر

با حضور دبیران و رابطین شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کارگاه یک روزه با موضوع آموزش مهارت های نقد و نقد پذیری از سوی این ستاد برگزار گردید.

دبیرخانه شورای مرکزی امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کارگاه یک روزه آموزشی با موضوع مهارت های نقد و نقد پذیری برگزار نمود.

بنابه گزارش مفدا شیراز، دبیرخانه شورای مرکزی ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اقدام به برگزاری کارگاه یک روزه آموزشی با موضوع مهارت های نقد و نقد پذیری نمود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر گفت: با حضور دبیران و رابطین شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه، کارگاه یک روزه با موضوع آموزش مهارت های نقد و نقد پذیری از سوی این ستاد برگزار گردید.

دکتر کوروش عزیزی، هدف از برگزاری این برنامه آموزشی را ایجاد و تقویت روحیه نقد پذیری و همچنین آموزش مهارت نقد منطقی و تاثیرگذار در افراد بویژه رابطین و متولیان امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه معرفی نمود.

وی با بیان این موضوع که میان نقد و عیب جویی، تفاوت و تمایزهای بسیاری وجود دارد، ادامه داد: اصولا فرهنگ نقد صحیح و همچنین مهارت نقد پذیری منطقی، یکی از اصلی ترین ابزار متولیان مقوله امر به معروف و نهی از منکر می باشد، چرا که در سایه وجود چنین دانش عملی و مهارتی، یک آمر به معروف می تواند با حفظ کرامت انسانی، به مقصود خود که همانا اصلاح امور جامعه است برسد.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: شخصا معتقد هستم جامعه ای می تواند در مسیر رشد و تعالی قدم بردارد که همه اعضاء آن در وهله نخست با فرهنگ صحیح پرسش و پرسشگری و نقد آشنا باشند و از سوی دیگر سیاست گذاران آن جامعه، زمینه و بستر بکارگیری این ساز و کار را در ارتباط با هر یک از افراد فراهم آورند.

عزیزی، نهادینه شدن فرهنگ نقد پذیری در باطن افراد را روش عالی پذیرش نصایح و امر به معروف دانست و اظهار داشت: نقد پذیری و تحصیل این مهارت می تواند انسان را از خودمحوری، منیت، غرور کاذب و پیمودن مسیر اشتباه بازدارد.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه از برگزاری برنامه پرسش و پاسخ با حضور مدیر امور فرهنگی دانشگاه، دکتر سید حمیدرضا هدایتی خبر داد و گفت: در این نشست فرهنگی، دبیران و رابطین امر به معروف و نهی از منکر، پیشنهادات و راهکارهای خود را به منظور برقراری هر چه بهتر ارتباطات درون بخشی، به ایشان ارائه دادند.

در این کارگاه آموزشی یک روزه، دکتر علی شیرازی به ارائه مطالب آموزشی در زمینه ایجاد روحیه و مهارت نقد و نقد پذیری پرداخته و ضمن آموزش اصول این علم، روش های تقویت زمینه های نقد پذیری را با حضار به اشتراک گذاشت.

در پایان این نشست آموزشی، دبیران و رابطین شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه، از منابع محتوایی و محصولات فرهنگی موجود در کتابخانه حضرت موعود، بازدید کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.