دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵

در منطقه "کوار" انجام شد؛

ارائه خدمات جهادی سلامت توسط دانشجویان کیش‌اندیش دانشگاه علوم پزشکی شیراز

اردوهای جهادی

دانشجویان "کانون کیش اندیش" دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در دهه اول شهریور ماه موفق شدند با برپایی اردوی جهادی در منطقه "فرمشکان" از توابع کوار، به مردم محروم این منطقه خدمات سلامت اراده دهند.

به گزارش مفدا شیراز، دانشجویان کیش اندیش این دانشگاه در منطقه محروم فرمشکان، از توابع بخش کوار، خدمات جهادی سلامت ارائه دادند.

رئیس ستاد فعالیت های جهادی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر گفت: دانشجویان کانون کیش اندیش، در دهه اول شهریور ماه جاری موفق شدند تا با برپایی اردوی جهادی در منطقه فرمشکان، از توابع کوار، به مردم محروم این منطقه ارائه خدمت نمایند.

دکتر کوروش عزیزی ادامه داد: در این فعالیت جهادی، تیم های درمانی، آموزشی و فرهنگی موفق به ارائه خدماتی ارزشمند با محوریت سلامت شدند.

وی افزود: در برنامه ارائه شده در روستای هکوان، پزشکان عمومی حاضر در اردو ۸۰۰ بیمار را ویزیت نموده و پزشکانی که خدمات تخصصی ارائه می دادند موفق به ارائه خدمت به ۴۰۰ نفر از اهالی این منطقه شدند.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه اظهار داشت: در همین اردوی یک روزه، تیم دندانپزشکی حاضر در منطقه، توانست با ویزیت بیش از ۲۰۰ نفر، به ۱۲۰ نفر از اهالی، خدمات دندانپزشکی ارائه دهد.

عزیزی از انجام غربالگری فشار خون برای ۴۰۰ تن از اهالی منطقه و نیز ارائه خدمات آموزشی با محوریت فرهنگ و سلامت جهت همین تعداد نفرات خبر داد.

او ادامه داد: ۱۵ تن از اهالی با توجه به تشخیص پزشکان متخصص جهت انجام عمل جراحی به بیمارستان های سطح شهر معرفی شدند.

رئیس ستاد فعالیت های جهادی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از حضور و همراهی تیم های مامایی، پرستاری و همچنین ارائه داروی رایگان به مردم منطقه خبر داد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.