چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶

سرپرست کاروان ورزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل اعزامی به المپیاد در گفت و گو با مفدا تبریز عنوان کرد؛

سطح مسابقات بدمینتون هر سال نسبت به سال قبل بهتر می شود

ورزشی

دکتر راضیه خزایی سرپرست کاروان ورزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل اعزامی به المپیاد گفت: با توجه به شناختی که از برخی بازیکنان که در دوره قبل حضور داشتند دارم، به نظرم سطح مسابقات امسال بهتر از دوره پیش است. در کل معمولا سطح مسابقات بدمینتون هر سال نسبت به سال قبل بهتر می شود.

 در حاشیه اولین روز مسابقات بدمینتون چهاردهمین المپیاد ورزشی قهرمانی دختران دانشگاه های علوم پزشکی کشور ، مفدا تبریز مصاحبه ای با سرپرست کاروان وتیم بدمینتون دانشگاه علوم پزشکی بابل اعزامی به المپیاد کرده است که در ادامه متن این گفت و گو می آید. 

در ابتدا لطفا خودتان را معرفی کنید.
دکتر راضیه خزایی، متخصص زنان و زایمان هستم که در این دوره از مسابقات به عنوان سرپرست تیم بدمینتون دانشگاه علوم پزشکی بابل به تبریز اعزام شده ام.

آیا در المپیاد قبلی حضور داشتید؟
بله!  من نزدیک ٢٠ سال است که در المپیادها شرکت می کنم. در سال ٧٩ برای اولین با به عنوان بازیکن حضور داشتم. بعد از آن در دوران دانشجویی و دستیاری به عنوان بازیکن و پس از آن چند دوره به عنوان مربی و سرپرست در المپیاد ها شرکت کرده ام.

چه افتخاراتی در مسابقات کسب کردید؟
مسابقات ما به صورت تیمی است که یک بار در دوبل آزاد مقام سوم را کسب کردیم؛ در اکثر دوره ها هم جزء ٨ تیم برتر بودیم.

دانشگاه علوم پزشکی بابل چه حمایت هایی از تیم بدمینتون کرده است؟
با توجه به اینکه من در زمان دانشجویی هم در المپیاد شرکت می کردم ، شرایط نسبت به قبل بسیار بهتر شده است و دانشگاه توجه بیشتری به ورزش بخصوص ورزش بانوان دارد. از چند ماه قبل برای مسابقات برنامه ریزی شده بود و  همچنین از نظر سالن، ساعت تمرین و حریف تمرینی تا جای امکان دانشگاه از تیم بدمینتون حمایت کرد.

با کدام تیم ها در اولین روز مسابقات، بازی داشتید؟
صبح امروز دو بازی گروهی با اردبیل و گیلان انجام دادیم که در هر دو به برتری ٥ در مقابل صفر رسیدیم و به عنوان سرگروه به مرحله بعد صعود کردیم.

سطح مسابقات را چگونه ارزیابی می کنید؟
چون دور اول بازی ها به پایان نرسیده است نمی توان در این مورد نظر داد؛ اما با توجه به شناختی که از برخی بازیکنان که در دوره قبل حضور داشتند دارم، به نظرم سطح مسابقات امسال بهتر از دوره پیش است. در کل معمولا سطح مسابقات بدمینتون هر سال نسبت به سال قبل بهتر می شود.

میزبانی تبریز را چگونه ارزیابی می کنید؟ 
باتوجه به اینکه تبریز میزبانی را در ماه های آخر پذیرفت، میزبانی بسیار خوبی از مهمانان المپیادی کرد و بخصوص سالن ها از شرایط خوبی برخوردار هستند.

سخن پایانی.
این مسابقات از جهت اینکه نشاط و تفریح را برای دانشجویان در کنار درس فراهم می آورد بسیار خوب است. همچنین زمینه ای را فراهم می آورد که دانشجویانی که حتی قبلا سابقه ورزشی نداشتند ورزش را در سطح همگانی یا قهرمانی شروع  کنند؛ من هم از دوران دانشجویی شروع به فعالیت کردم و سپس به مربی گری و داوری مشغول شده و الان به عنوان نائب رئیس هیات بدمینتون بابل فعالیت دارم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.